Гігієнічна сантехніка, до якої, власне, і належить біде, з’являється у все більшій кількості будинків і квартир. Те, що здається дещо екзотичним, з технологічної точки зору є умивальник з невеликими «відхиленнями» у вигляді більш низького розташування (зі зрозумілих причин), форми, що нагадує унітаз і характеру виходу води (це може бути кран або фонтан).

Однак, монтаж біде у Тернополі в порівнянні з встановленням умивальника складніший і залежить багато в чому від того, який саме тип обладнання вибирається. Біде може бути навісним встановленим на інсталяцію та покриттям, як правило, виробники сантехніки виробляють унітази і біде в одному дизайнерському напрямку, стилі, так як ці елементи найчастіше встановлюються поруч один з одним.

Встановлення підлогового біде – послідовно і просто

З точки зору монтажу підлогове біде – більш простий вид сантехнічної посуду. Сама установка ж відбувається наступним чином. Вибирається підходяще місце (бажано близько до комунікацій). Встановіть пристрій і перевірте довжину підведення каналізації та водопостачання. Щоб зафіксувати кріплення скористайтеся перфоратором або ударним дрилем. Якщо на підлозі є плитка, слід свердлити на малих обертах, щоб уникнути її пошкодження. Закріпіть біде болтами і дюбелями, не забудьте про використання гумових прокладок. Вони продаються в будівельних магазинах. Можливий варіант додаткової обробки місць кріплення силіконом.

Далі встановлюється змішувач. Він розташовується або на борту біде, чи монтується в стіну.

Біде підлогового типу має сифон, який призначений для зливу каналізації. Основна функція задньої частини біде складається в підтримці чаші в потрібному положенні. По верхній ніші підводяться шланги, а в нижньому отворі встановлюється сифон і відвідна труба.

Розглянемо встановлення змішувача на прикладі вентильного типу даного пристрою. Такі змішувачі найдорожчі і поширені.

Для з’єднання змішувача з трубою потрібна наявність двох підводок, які всередині мають металеву оплетку. Сифон виглядає як корпус і гофрована труба.

Щоб встановити змішувач виконайте такі дії:

  • зафіксуйте кінцеві частини гнучкого шланга в гнізді змішувача;
  • вставте їх у верхню частину чаші;
  • зафіксуйте змішувач за допомогою відповідної гайки.

Щоб не допустити руйнування поверхні біде, встановіть гумову прокладку. Закрутіть гайку за допомогою торцевої головки і щипців.

Монтаж сифона передбачає:

  • під’єднання одного кінця сифона до ділянки горловини;
  • щільне затягування місць з’єднань;
  • витягування відвідної труби ззаду.

Тепер залишається підключити біде до водопроводу. Робиться це за допомогою тонких гнучких шлангів підводки і трійників з запірними кранами. А для підведення до каналізації знадобиться встановити сифон, гофру, як посередницьке обладнання, і манжетку з гуми.

Завершує монтажні роботи підключення біде до каналізаційної системи. Підключіть шланги до системи холодного і гарячого водопостачання, а також до каналізаційного зливу.

Завершує монтаж біде у Тернополі перевірка працездатності біде. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, тоді біде буде працювати якісно і правильно.

Встановлення підвісного біде: так чи все складно?

Монтаж навісного біде у Тернополі починається з монтажу інсталяції. Для цього знадобиться просвердлювати нішу в стіні або ж робити опуклу фальш-стіну, покликану приховувати комунікації. Тому перед початком робіт потрібно переконатися в міцності ділянки стіни і в тому, що труби водопроводу і каналізації будуть доступні.

Після цього здійснюється складання рами, розрахунки висоти положення біде і, нарешті, монтаж інсталяції, яка закріплюється і на стіні, і на підлозі. Критично важливо рівне становище рами, тому обов’язковим є використання рівня при розмітці.

Інсталяція «ховається», залишається тільки її фрагмент для кріплення чаші. Робити це потрібно дуже обережно, використовуючи гумові прокладки (більш надійно) або герметик, щоб не допустити ушкоджень керамічної «посуду». Закріплюється чаша гайками, нагвинченими на шпильки. Після цього можна приступати до приєднання біде до каналізації і водопровідних труб. Робиться все це по аналогії з підлоговим біде.

Біде – як і вся сучасна сантехніка, недешеве задоволення, тому і вибір, і встановлення його доцільно довірити професіоналам в області сантехніки. Наша компанія пропонує свої товари (сантехнічне обладнання будь-якого типу) і послуги монтажу жителям Тернополя і Тернопільскої області, і гарантуємо якість своїх послуг і товарів.

Точна вартість визначається майстром при особистому огляді місця робіт і залежить від використовуваних матеріалів, виду, складності та обсягу робіт.

Як встановити біде своїми руками?

Біде – це невелика низька раковина, яка встановлюється в санвузлі, недалеко від унітазу. Іноді можна зустріти біде, як складову частину унітазу або умивальника. У цьому дописі надана інформація про те як повинен проходити монтаж біде у Тернополі, а також докладна інструкція із застосування.

Призначено такий сантехнічний пристрій для очищення шкіри після відвідування туалету шляхом миття. Крім цього, біде може використовуватися для миття ніг чи інших частин тіла. Біде часто зручно використовувати людям з обмеженими можливостями, людей похилого віку, людям з травмами, а також дітям.

Це цікаво

Люди дуже часто називають такий пристрій «туалет без паперу», тому що всередині чаші біде знаходиться невеликий фонтанчик, що подає потік води. Так як прийняття душу після відвідин туалету не завжди можливо, біде – відмінна альтернатива для проведення відповідних процедур.

До біде підключається гаряча і холодна вода, температуру яку можна регулювати за допомогою змішувача. Як правило, біде завжди встановлюється в безпосередній близькості від унітазу. Як і будь-який інший сантехнічний пристрій, біде вимагає регулярного догляду, тобто чистки. Якщо біде зовні дуже нагадує нам унітаз, то за своїм функціоналом воно схоже з умивальником або ванною.

Існує багато різноманітних дизайнів і варіацій пристрою, наприклад, є такі моделі, у яких є один отвір для наповнення водою, а є біде і з двома отворами. Сам резервуар у біде може бути зроблений з фаянсу або фарфору. Також, при бажанні під час використання пристрою можна закрити за допомогою кришки отвір, щоб раковина заповнилася водою.

Існують різноманітні типи змішувачів, які забезпечують людині можливість регулювання напряму струменя, а також сили її потоку. Також в даний час з’явилися і такі моделі, які не тільки виконують функцію по миттю шкіри, але і по її висушуванню після гігієнічної процедури.

Різновиди біде

Біде можуть відрізнятися між собою за методом встановлення – підлогові і підвісні.

Підлогове біде виглядає наступним чином: це чаша середніх розмірів, у якій є змішувач, що дозволяє налаштовувати потік і температуру води. Використана вода йде через каналізаційну трубу. В основному підлогове біде купується в санвузли з великою площею бо вони вимагають досить багато місця, щоб їх експлуатувати з комфортом.

Підвісне біде, на відміну від підлогового займає набагато менше простору, тому для ванних кімнат і туалетів малих розмірів доцільніше вибирати саме такий варіант пристрою. Підключення підвісного біде до каналізації і водопостачання відбувається шляхом використання спеціальних пристроїв, які вбудовані в інсталяцію.

Отже, ми розповіли вам, що являє собою біде, для чого воно призначене, а також розглянули їх різновиди. Для того, щоб провести роботу по встановленню пристрою зовсім не обов’язково викликати майстра. Досить ретельно вивчити інструкцію, яка приведена нижче окремо по кожному виду біде, а також запастися необхідним інструментарієм.

Інструкція з встановлення та підключення підлогового біде

Перед тим, як приступити до монтажу підлогового біде у Тернополі у вас при собі повинні бути наступні інструменти: розвідний ключ або набір з гайковим ключем, оснащена функцією перфоратора дриль, свердла для кераміки і бетону, силіконовий герметик для вологих приміщень і будь-який зручний герметизуючий матеріал.

Першим етапом по встановленню підлогового біде буде нанесення на підлозі спеціальної розмітки, яка буде визначати місця розміщення болтів-кріплень. Далі потрібно зробити в підлозі отвори. При наявності в санвузлі кахельної плитки для просвердлювання отворів найкраще підійде пірьове свердло.

Після того, як отвори будуть просвердлені, в них потрібно вставити пластикові дюбелі. Встановлюємо біде на підготовлене місце і фіксуємо його спеціальними болтами, які продаються разом з пристроєм в комплекті. Беремо силіконовий герметик і обробляємо стик, що вийшов між підлогою і біде.

Після того, як пристрій буде встановлено, його необхідно буде, звичайно ж, підключити до водопроводу. Для цього нам буде потрібен змішувач, який може бути звичайним навісним, принцип встановлення якого аналогічний крану на раковині, або вбудованим, для встановлення якого потрібно буде проштробити стіну. Як правило, в поданій до біде інструкції повинна описуватися методика монтажу змішувача. Якщо ж дана інформація відсутня, вам потрібно буде виконати наступні дії: закріпити змішувач на стіні або поверхні пристрою; підвести до змішувача шланги гнучкого підведення; підключити до встановленого на водопровідній трубі трійника другий кінець шланга. Необхідно пам’ятати про те, що всі без винятку з’єднання обов’язково потрібно герметизувати додатково.

Останні дії, які необхідно виконати для того, щоб ваш пристрій можна було експлуатувати – це його підключення до каналізації. Щоб це зробити у вас під рукою повинні перебувати гофра, сифон для влаштування та манжета з гуми, яка послужить переходом від сифону до каналізації. Для початку беремо сифон і прикріплюємо його до біде, обов’язково встановлюючи при цьому прокладки між поверхнею сантехніки і пристроєм. Підключаємо до сифона гофрований шланг. Беремо другий кінець гофри і вставляємо його в каналізаційний вхід. Герметизацію вам забезпечить манжета з гуми.

Інструкція з встановлення та підключення підвісного біде

Монтаж підвісного біде у Тернополі складається з трьох етапів: встановлення інсталяції, кріплення біде, підключення до водопостачання і каналізації.

Перший крок по встановленню інсталяції – це створення виїмки в стіні, яка буде призначена для її кріплення. Ця виїмка повинна бути за розмірами трохи більше, ніж розміри інсталяції. Далі до того місця, де буде зроблено кріплення підводимо каналізаційний вхід і труби для водопроводу.

Збираємо інсталяцію за прикладеною до неї інструкції, зазвичай це не супроводжується труднощами. Потім на задній стіні і на підлозі необхідно зробити розмітку для кріплення пристрою. Робимо отвори для болтів-кріплень і фіксуємо інсталяцію. Для того, щоб зашити відкритий простір можна скористатися гіпсокартоном або іншим вподобаним матеріалом.

Після встановлення інсталяції необхідно встановити на неї біде. Робиться це не складно. Вставляємо шпильки для фіксації пристрою в спеціальні отвори. Беремо прокладку, яка призначена для захисту пристрою і встановлюємо її на інсталяцію. У тому випадку, якщо в комплекті до біде прокладки немає, то замість неї можете використовувати силіконовий герметик: наносимо склад на кріплення пристрою і чекаємо до тих пір, поки він не висохне. Користуючись болтами закріплюємо біде на шпильках.

На цьому монтаж біде у Тернополі з інсталяцією закінчений, тепер потрібно підключити його до каналізації і водопостачання.

Для підключення біде до водопроводу встановіть вбудований змішувач в місці підведення водопровідних труб, далі за допомогою гнучких шлангів приєднайте біде до водопровідної труби.

Щоб виконати підключення біде до каналізації візьміть сифон і з’єднайте його із зливним отвором сантехнічного пристрою. Не забудьте встановити між біде і сифоном гумові кільця, які відповідають за герметизацію зливу. Вставте в каналізаційний вхід, який завчасно повинен бути підведений до інсталяції гофровану трубу від сифона. Якщо ви виконаєте з’єднання таким чином, то в разі поломки ви зможете зробити ремонт без витрат великої кількості часу.

Отже, вивчивши дану інструкцію ви легко зможете виконати роботу по установці біде, не вдаючись до допомоги професіоналів.

Поширені запитання

📚 Які є типи бідетів, які ви монтуєте?

Ми монтуємо різні типи бідетів, такі як стійкові, підвісні та напольні. Кожен тип бідета має свої переваги та недоліки, тому ми радимо клієнтам обрати той, який найкраще відповідає їх потребам.

🌎 Чи потрібно мати додаткову підготовку для монтажу біде?

Для монтажу біде потрібно мати деякий досвід та знання про сантехнічні роботи. Якщо ви не маєте необхідного досвіду, ми рекомендуємо звернутися до професійних сантехніків. Монтаж біде вимагає правильного підключення до водопровідної та каналізаційної систем, а також встановлення електричних підключень, якщо біде має додаткові функції, такі як підігрів сидіння або душова функція.