Професійно виконаний монтаж електропроводки Тернопіль в будинку – важлива умова не тільки комфортного використання безлічі сучасних електронних та побутових приладів, але і безпеки мешканців.

При проведенні монтажу електропроводкиі важливо врахувати площу будинку, матеріал, з якого він побудований, планованеу кількість електроприладів в кімнатах і їх потужність. Це базові чинники, що визначають вибір електричних кабелів і автоматів виключення і т.ін.

Професійні електрики нашої компанії кваліфіковано виконують різні роботи по монтажу систем електропроводки 220В, 380В, слабкострумових систем в приватних будинках і квартирах. Монтаж електропроводки Тернопіль будинку може виконуватися як в комплексі, при замовленні будівництва будинку “під ключ”, так і у вигляді окремих послуг. При виконанні монтажних робіт керуємося ГОСТ 31565-2012 і ГОСТ 50571.15-97

Види електропроводки

Монтаж електропроводки Тернопіль в будинку можна зробити різними способами:

  1. Прихований – дроти ховаються в спеціальних штробах – каналах, видовбаних в стінах, і не заважають при обробці
  2. Відкритий – дроти йдуть по стінах і стелі
  3. Комбінований – траси кабелів проходять і в штробах, і частково залишаються відкритими

Наші фахівці допоможуть вибрати і реалізувати оптимальний варіант монтажу електропроводки – відповідний для Вашого будинку або квартири, матеріалу стін і стелі, керуючись вимогами безпеки і особливостями подальшої обробки.

Монтаж електропроводки Тернопіль може бути адаптований під Ваші індивідуальні побажання. До початку робіт ми складаємо точний кошторис: виробляємо розрахунок ціни монтажу та вартості всіх матеріалів, фіксуючи це в договорі разом з гарантійними зобов’язаннями.

Етапи монтажу електропроводки

Монтаж електропроводки в будинку – копітка робота, що вимагає професійних знань, акуратності і ретельності. Будь який прорахунок може привести до небезпечних для життя ситуацій і вимушеного ремонту проводки. Якщо вона була виконана прихованим способом, а оздоблювальні роботи завершилися, витрати на переробку можуть обчислюватися тисячами гривень.

Тому ми суворо дотримуємося стандартних етапів монтажу електропроводки Тернопіль:

  • проектування – складаємо точний план розташування щитків, кабелів, розеток, розраховуємо навантаження на мережі, аналізуємо матеріали дому та вибираємо відповідні комплектуючі та обладнання, при необхідності узгодимо проект з вищестоящими органами;
  • прокладка кабелю від центральної лінії електропередачі до вступного електрощита будинку;
  • монтаж електропроводки від вступного щита до всіх споживачів всередині будинку або квартири відповідно до складеного проекту;
  • перевірка якості монтажу проводки: пайки з’єднань, монтажу електрощитів, ізоляції в кожній розподільній коробці, робота кожного виведення електроенергії (вимикачів, перемикачів) і т.ін .;
  • встановлення розеток, вимикачів, світильників.

Від чого залежить вартість монтажу електропроводки?

Вартість монтажу електропроводки Тернопіль залежить від декількох факторів:

  • Площа приміщення – чим більше кімната, тим довше кабельні траси;
  • Вид монтажу – прихований, відкритий або комбінований;
  • Матеріал стін – від нього залежать трудомісткість підготовки стін до монтажу, час, витрачений на штроблення і кріплення кабелів;
  • Вартість використовуваних матеріалів;
  • Кількість точок монтажу, розеток, щитків, світильників;
  • Необхідність спеціального обладнання для монтажу.

Щоб дізнатися ціну монтажу електропроводки Тернопіль на Вашому об’єкті, зателефонуйте нам і запишіться на безкоштовну консультацію.

Монтаж електропроводки в квартирі: норми і вимоги

При знанні правил, прийнятих в Україні для монтажу електропроводки, це допоможе вам зробити цю роботу, виключивши небезпеку для життя і ризик виходу з ладу вашої побутової техніки. Монтаж електропроводки Тернопіль ділиться на три типи: відкритий тип, закритий тип і комбінований. Це слід обов’язково врахувати, коли ви розробляєте схему для монтажу проводки.

Головні вимоги при монтажі електропроводки

  1. Встановлення лічильників повинно проводитися в таких місцях, де вони можуть бути доступні до обслуговування. Всі частини, за якими проходить струм повинні бути закриті.
  2. 2Вимикачі слід встановлювати на висоті не менше півтора метра над рівнем покриття підлоги. У кожній кімнаті положення розеток повинно бути строго з одного боку, щодо двері. При відкритті дверей вимикач повинен бути завжди доступний.
  3. Розетки слід встановлювати на рівні близько 0,5-0,8 метрів, рахуючи від лінії підлоги. Їхнє становище повинно залежати від положення електроприладів.
  4. Дотримуючись правил пожежної безпеки, на шість квадратних метрів повинна бути одна розетка, це мінімально. Незалежно від площі вашої кухні, рекомендується встановлювати в ній розетки кількістю мінімум в три штуки.
  5. У ванних можна встановлювати розетки, харчування до яких приходить від трансформаторів розділового типу, що володіють подвійною ізоляцією. Крім цих випадків, в приміщеннях з підвищеною вологістю виключена установка розеток.
  6. Слід дотримуватися мінімум відстані між розетками та батареями для опалення із заземленням, цей мінімум повинен бути не менше півметра, теж стосується трубопроводу зі сталі і плит, що працюють на газі.
  7. На кожній стороні перегородки між кімнатами повинно бути по розетці, причому встановлюватися вони повинні в єдиних точках. З цією метою необхідно буде виконати наскрізний отвір через стіну.
  8. При прокладанні з’єднання проводів або їх відгалужень, слід використовувати виключно спеціальні сполучні і відгалужувальні коробки.

Монтаж електпроводкі в стягуванні

 Норми розміщення проводів

  1. Коли прокладаєте дроти, використовуйте вертикальний та горизонтальний напрямки, у всіх випадках, крім комбінованого монтажу. Тоді цим правилом керуватися необов’язково.
  2. На ділянках з горизонтальною прокладкою дотримуйтесь відстані між проводами і балками або карнизами на рівні 50-100 мм. Між стелею і прокладкою проводів повинно залишатися, в свою чергу, приблизно 150 мм.
  3. Між кутами і вертикальної прокладкою проводів повинно бути приблизно 100 мм, і приблизно стільки ж між проводкою і віконними, а також дверними отворами. Плюс, не забувайте про те, що дроти до металевих конструкцій торкатися не повинні.
  4. Труби ГВП та опалення повинні мати захист у вигляді прокладок з азбесту. Або користуйтеся проводами, для виготовлення покриття яких був використаний матеріал з хорошою теплостійкістю.
  5. Коли ви прокладається провід в паралель трубі з газом або з вмістом будь-якої іншої горючої речовини, дотримуйтесь відстані між трубою і прокладкою не менше 0,4 м.
  6. Забороняється прокладання проводів пучками в житловій квартирі, а також з розміром зазору менше 3 мм.
  7. Щоб з’єднувати жили у проводів з заземленням або занулением слід використовувати зварювання.
  8. Щоб під’єднати пристрої до захисних проводів підійде з’єднання на болтах.
  9. Електричні плити стаціонарного типу занулюются через окремий провідник, який, в свою чергу, приєднується до провідника мережі електроживлення, величина перетину якого повинна повністю відповідати величині перетину фази.

Правила для відкритої прокладки

Рідко використовується для житлових квартир, більше для підсобних приміщень приватних заміських будинків. При такому монтажі електропроводки Тернопіль треба дотримуватися таких вимог:

  • Застосовуйте дроти плоского типу АППВ, АПР і АПРВ. У разі, коли для виготовлення стін був використаний горючий матеріал, наприклад, деревина, ви повинні в якості захисту здійснювати прокладку листів з азбесту, товщиною від 3 мм. Дотримуйтесь наявністі відстані в 5 мм як мінімум між листами і проводами.
  • Щоб прикріпити провід до стіни, використовуйте смужку з жерсті разом з картонною прокладкою. Прокладка в ширину повинна бути більше скоби на пару міліметрів і мати властивість електричного ізолятора. Обхват дроту кріпленням повинен бути досить щільним.
  • Між коробкою для розгалуження і кріпленням дотримуйтесь відстань в 50 мм.
  • При відкритому способі монтажу проводки, всі розетки, а також вимикачі поміщаються в спеціальні підрозетники, вироблені з пластику. Діаметр підрозетників повинен бути більше діаметра розеток приблизно на 10 мм.

Відкритий монтаж електропроводки

Правила для закритої прокладки

Найбільш безпечний спосіб, при якому всі дроти заховані в негорючій матеріал і добре захищені від зовнішніх металевих пошкоджень. Такий спосіб пожежобезпечний, оскільки в даному випадку дроти не окислюються.

  1. У разі дерев’яних стін, закритий монтаж, як і відкритий, виробляти найкраще по листам з азбесту. Якщо у вас стіни з цегли і залізобетону, ці вимоги можна не дотримуватися.
  2. Якщо перетнулися плоскі дроти, підсильте їх трьома шарами ізоляційної стрічки. Але буде краще, якщо таких перетинів ви не допустите.
  3. Для закріплення проводів в штробах слід використовувати алебастр або хомутики з пластика. Для кріплення можна використовувати цвяхи.
  4. Щоб з’єднувати і розгалужувати дроти, краще використовувати пайку, зварювання або опресовування.
  5. Для прокладки проводів в стінах з гіпсокартоном не потрібно штробів в основі, вона відмінно пройде під картоном. Щоб проштовхнути під гіпсокартон дротяну петлю, слід просвердлити в ньому отвір діаметром 30-40 мм по всій трасі проводки.
  6. Якщо гіпсокартоном тільки будуть обшивати стіни, розумніше спочатку прокласти електропроводку.

Закритий монтаж електропроводки 

Правила для комбінованої прокладки

Даний метод являє собою середину між першим варіантом – відкритим монтажем, і другим варіантом – закритим монтажем. Для виготовлення кабельного каналу можуть використовувати в цьому випадку сплав алюмінію, термостійкий пластик, плюс оцинковану сталь.

Незважаючи на простоту монтажу, слід обов’язково дотримуватися наведених нижче правил, щоб уникнути труднощів і складнощів з проводкою в майбутньому:

  • Найкраще підходить для прокладки канал настінного типу для кабелю, зробленого з негорючого пластику. Є також канали стельового і настінного типу.
  • Слідкуйте за тим, щоб дроти в каналі лежали вільно. Щоб розміщувати відразу і силові кабелі, і кабелі, що володіють слабким струмом, слід вибрати конструкцію з декількома секціями. Коли лінії таких різних проводів перетинаються, можуть виникнути перешкоди.
  • На відміну від двох інших типів прокладки, монтаж комбінованого типу можна виробляти і в діагональних напрямках.
  • У коробах для проводів повинен бути запас мінімум в 15%. Реальна схема монтажу буде в будь-якому випадку мати відмінності від тієї, що була в паперовому вигляді.
  • Щоб здійснювати контроль за горизонтальним і вертикальним напрямом прокладки кабелів, використовуйте будівельний рівень або висок.

Комбінований монтаж електропроводки

Поширені запитання

📚 Які мої варіанти електропроводки для мого будинку або квартири?

У нашому асортименті ми пропонуємо різні види електропроводки, такі як мідна, алюмінієва та мідно-алюмінієва проводка. Вибір проводки залежить від бюджету, вимог до якості, розміру будівлі та інших факторів.

🌎 Який бюджет потрібен для проведення монтажу електропроводки в квартирі?

Бюджет для монтажу електропроводки залежить від розміру квартири, кількості приміщень, кількості розеток та світильників, а також від вибраної проводки. Зазвичай, монтаж електропроводки в квартирі може коштувати від кількох тисяч до кількох десятків тисяч гривень. Конкретний бюджет можна визначити після огляду приміщення та узгодження всіх деталей з нашими спеціалістами.