Намагаючись оснастити кухонні приміщення модними гарнітурами і сучасною побутовою технікою, не варто нехтувати невеликим пристроєм, що встановлюється під мийкою і званим сифоном. Сифон для раковини дозволить уникнути деяких неприємних моментів при користуванні системою водовідведення. Отже, що являє собою цей пристрій і як працює, розглянемо в статті.

Процес встановлення сифону

Сифоном називається система труб, що створює водяну пробку між мийкою і каналізацією. Ця конструкція дозволяє уникнути попадання неприємних запахів з каналізаційної мережі в приміщення, а також збирає в відстійнику сміття, яке потрапило з мийки, що запобігає засміченню системи зливу.

Роль сифону може грати і труба, вигнута спеціальним чином, що також створює водяну пробку. У продажу сифон може йти в комплекті з мийкою, але частіше його доводиться купувати окремо.

Навіщо потрібен сифон

Кухонна раковина (мийка) підключається до центральної або місцевої каналізації. Деякі домовласники і власники квартир з’єднують зливний отвір безпосередньо з трубопровідною системою, що відводить нечистоти. Для цього зазвичай використовується гофрована труба, яка без зусиль згинається в потрібному напрямку. Однак якщо не створити гідрозатвор, в кухню буде потрапляти «аромат» з каналізаційної системи. Основне призначення сифону – блокувати неприємні запахи з каналізації.

Виробники випускають якісні вироби, що відрізняються:

  • надійністю;
  • міцністю;
  • довговічністю, що перевищує термін служби змішувача;
  • стійкістю перед хімічними складами, високими температурами і механічними діями;
  • простим монтажем, що дозволяє виконати монтаж сифону Тернопіль на кухні людині без досвіду;
  • універсальністю використання.

Як він працює

Принцип роботи сифону заснований на його конструктивній особливості. У нижній частині пристрою, званим резервуаром або відстійником, постійно знаходиться вода, що надходить з чаші мийки. У цей момент в зливі виникає високий тиск – це призводить до витіснення «старої» рідини.

Коли подача води припиняється, тиск в сифоні вирівнюється. В результаті частина рідини залишається в зігнутій частині. Ця водяна пробка перешкоджає проникненню з каналізації неприємних запахів у приміщення.

Принцип роботи сифону

Вода вільно витікає з сифону і потрапляє в каналізацію, а повітря не може потрапити з каналізації в приміщення, так як вертикальний патрубок знаходиться нижче рівня води

Сифон виконує ще одну важливу роль. Так як він встановлений після кухонної мийки, то здатний затримувати деяке сміття. Воно накопичується в відстійнику і легко видаляється шляхом часткового розбирання при знятті резервуару – цю процедуру власник житла може провести самостійно, без залучення професійного сантехніка. Запобігання прямого попадання відходів в каналізаційну систему дозволить уникнути її засмічення.

Загальне улаштування приладу

Різні виробники випускають каналізаційні сифони, які конструктивно мало чим відрізняються один від одного. До основних деталей, так званого коліна для раковини на кухню, відноситься:

  1. Декоративна решітка з невеликими отворами на зливі, що запобігає проникнення великих відходів в каналізаційну систему. Для її встановлення в комплект входить гумова прокладка для герметичності стику між гратами і мийкою.
  2. Патрубок для з’єднання відводу і решітки , що фільтрує. Кріпиться деталь корозійно-стійким металевим болтом з гайкою.
  3. Сифон з нижнім знімним резервуаром для очищення при засміченні – він дозволяє повністю не розбирати колінообразний пристрій.

Улаштування сифону з необхідними комплектуючоми для його збірки

У конструкції сучасних сифонів (не тільки для раковини на кухні, але і умивальника у ванній з переливом або без нього) обов’язково присутнє запобіжне кільце з прокладками для з’єднання окремих частин пристроїв. У комплект також входить гофрована трубка для підключення вихідного патрубка резервуару сифону і входу каналізації.

Виробники створюють і випускають різні моделі, тому їх конструкції дещо відрізняються улаштуванням і різною кількістю деталей.

Матеріал виготовлення

Виробники випускають пластикові або металеві зливи. Метал, який використовується для виготовлення, зазвичай латунь, бронза або нержавіюча сталь. Вироби в такому виконанні відмінно підходять для відкритого розташування, так як стануть одним з елементів декору кухонного приміщення. Однак вони коштують значно дорожче, ніж пластикові конструкції.

Сифон з нержавійки

Загальним недоліком є ​​накопичення забруднень на внутрішній поверхні гідрозатвору. Це призводить до поступового зменшення перетину пристрою. Якщо регулярно не виконувати обслуговування, відбудеться його закупорювання. Однак до пластмаси прилипання бруду і жиру відбувається менше, ніж до металу.

Сучасні зливні конструкції з металу набувають, якщо встановлюється комплект дорогої сантехніки і створюється ексклюзивний інтер’єр. Монтаж сифону Тернопіль металевого під раковину часто виконують професіонали, тому що герметизація стиків між його окремими деталями здійснюється при використанні гумових ущільнювачів і фум-стрічки.

У будинках старої споруди можна побачити чавунні сифони – це справжні раритети і вже не випускаються.

В основному встановлюють пластикові зливні труби для раковини. Вони являють собою практичні конструкції, що ефективно виконують своє призначення. При необхідності їх завжди можна замінити або очистити. Адже вони коштують недорого і виготовляються з гладкою внутрішньою поверхнею, на якій не накопичується жир, і не затримуються інші забруднення. Тому в конструкціях із пластику рідко утворюються пробки. Такі вироби також відрізняються невеликою вагою.

Пластмаса – це матеріал, стійкий до корозії і непоганими температурними показниками. Виробники використовують для виготовлення поліетилен або поліпропілен. Пошкодити якісний пристрій можуть тільки істотні механічні дії.

Сифон ще називають «відстійник для раковини». Пластмасовий злив – це конструктор, тому що може розбиратися і збиратися в певній послідовності. При необхідності завжди є можливість замінити окремо взяту деталь або підтягти одну з гайок, якщо виникло протікання.

Розміри

Під мийкою не так багато місця, тому розмір конструкції обмежений. У більшості випадків такого розміру сифона досить. Для ефективної роботи пристрою також потрібно враховувати його пропускну здатність. Не слід забувати і про відстань між вихідним патрубком з сифона і вхідним отвором каналізаційної системи. Як правило, максимальна висота конструкції не перевищує 250 мм.

Точних стандартів тут немає, крім на діаметр зливного патрубка

Поставити сифон на раковину в кухні, коли діаметр зливу і каналізаційної труби мають однаковий розмір не проблема. Однак коли є відмінності в діаметрах труб, необхідно заздалегідь подумати про їх з’єднанні. У цьому випадку застосовуються різні манжети і патрубки їх сполучення. Наприклад, трійник внутрішній дворозтрубний на 50 мм, дозволить з ущільнювальними манжетами підключити раковину 50 * 40 і пральну машину 50 * 25.

Різні перехідні манжети дозволяють герметично підключити необхідні пристрої до основної каналізації

Поширені типи

Виробники випускають кілька видів сифонів для раковини. Вони вибираються в залежності від особливостей місця установки.

Деякі різновиди сифонів: пляшковий з трубкою, пляшковий з перегородками, трубчастий

Гофрований злив

Трубка у вигляді гофри зручна у використанні, коли зливний отвір мийки має нестандартне розташування. Цей пристрій також застосовується, якщо під раковиною заплановано встановити додаткове обладнання або які-небудь необхідні предмети. Під час його підключення до мийки, необхідно звернути увагу на кількість води в зігнутому місці. Її повинно бути достатньо, щоб створити надійний водяний замок, який гарантує надійний захист від проникнення запахів з каналізації.

Злив у вигляді гофрованої трубки не є ідеальною конструкцією, тому що на ребрах виробу прискорено накопичується бруд.

Конструктивно гофра-сифон складається з наступних елементів:

  • патрубок з гратами і накидною гайкою;
  • гофротрубка.

Додатково може знадобитися кріплення для труби.

Злив з запором з гофрованої труби

Гофрований злив встановлюється за лічені хвилини. Спочатку закріплюємо на раковині відвідний патрубок з гратами. Фіксація виконується при використанні прокладки і гвинта, що входять в комплект. Потім гофра одним кінцем вставляється в патрубок і фіксується гайкою, а іншою стороною вставляється в каналізаційну трубу. При необхідності прочищення, гофрований шланг від’єднується від патрубка і каналізації. Потім промивається або змінюється на новий.

Пляшковий злив

Пляшкові сифони встановлюють найчастіше. Вони добре підходять, якщо необхідно відводити брудну воду та інші нечистоти з декількох раковин. В цьому випадку виконується монтаж потрібної кількості спеціальних відводів.

Конструкція пляшкового зливу складається з наступних елементів:

  • решітка з металу або пластмаси;
  • приймальний патрубок;
  • ємність-пляшка;
  • патрубок для зливу нечистот в каналізацію;
  • перехідна деталь, що дозволяє з’єднати сифон з каналізаційною системою.

Пляшковий злив – це повністю жорсткий виріб. При необхідності конструкція доповнюється гофрой для більш зручного підключення до каналізації. Чистка пляшкового зливу виконується шляхом відкручування нижньої деталі ємності у вигляді пляшки і видалення накопичених забруднень.

Трубний злив

Цей тип сифону встановлюють не тільки на мийках, але і на ванних. Він має повністю жорстку конструкцію – зовні схожий на літери S і U.

Простий трубний (прямоточний) сифон

Оскільки на багатьох сучасних кухнях встановлюються посудомийні машини, трубний сифон може бути з додатковим відводом.

Трубний сифон для раковини McAlpine (Великобританія) з відведенням для побутової техніки, 40 мм (MRSK6). Модель MRSK4A комплектується кутовим відведенням. При виборі орієнтуйтеся на зазначені розміри

Існують моделі трубчастих сифонів з розривом потоку струменя. Такі сифони не кріпляться до мийки – після встановлення існує розрив між сифоном і мийкою. Він необхідний для того, щоб мікроби з каналізації не могли потрапити в мийку. Застосовуються в дитячих дошкільних установах і точках громадського харчування.

Плоский злив

Це маленький сифон під раковину, де вирішальне значення має розмір. Зазвичай застосовується, коли під мийкою встановлюють «пралку» або посудомийну машину. Є моделі з розривом потоку струменя.

По пристрою – звичайне коліно, але дозволяє економити простір

Крім маленьких габаритів, відмінною рисою плоского зливу також є жорстка конструкція. Такі сифони рідко засмічуються. Якщо виникла необхідність виконати повну чистку, відкручується решітка, а потім вся конструкція знімається з раковини.

З переливом

Коли у мийки є захист від переповнення, то під неї виробляється монтаж сифону Тернопіль з переливом. У конструкції виробу присутній додатковий патрубок, до якого приєднується трубка невеликого діаметру від переливу у верхній частині раковини. Така конструкція не дозволяє мийці переповниться водою і знижує ризик затоплення приміщення і сусідів, що живуть поверхом нижче.

Сифон з переливом встановлюється не тільки для мийок, але і раковин

Існують також зливи з одним або двома відводами на горловині. Їх застосовують при необхідності додаткового підключення посудомийної або пральної машинки.

Зверніть увагу, як багато комплектуючих у трубного сифона з переливом. Якщо боїтеся заплутатися при самостійному встановленні, краще запросіть професійного сантехніка

Основні правила вибору

Щоб забезпечити ефективне відведення використаної води на кухні, потрібно правильно підібрати сифон. Для цього необхідно враховувати наступні рекомендації:

  1. Купувати потрібно відразу комплект. Він, крім сифона, повинен містити всі необхідні комплектуючі для його підключення до каналізації. Якщо деталі купувати окремо, існує ймовірність, що з них не вийде зібрати єдину конструкцію.
  2. Необхідно заздалегідь виміряти вільний простір під мийкою. Якщо він мінімальний, слід віддати перевагу короткому сифону.
  3. При закритому монтажі немає необхідності купувати дорогий сифон в дизайнерському виконанні. Краще купити менш красивий виріб належної якості, але за нижчою ціною. Адже його ніхто не побачить, і він не зіпсує інтер’єр кухні.
  4. При відкритому розташуванні сифону для раковини має сенс купувати виріб в декоративному виконанні.

У комплекті кожного пристрою завжди є інструкція – її потрібно ретельно вивчити перед монтажем. Необхідно також звернути увагу на відсутність пошкоджень на сифоні, якість різьблення, ущільнюючих елементів і пробок.

Нюанси встановлення

Щоб виробити монтаж сифону Тернопіль на мийку, досвідченій людині потрібно витратити кілька хвилин. Якщо у вас так швидко не вийде – нічого страшного. Спочатку потрібно підготувати інструмент і витратні матеріали. Максимум, що може знадобитися:

  • викрутка;
  • газовий ключ;
  • герметик.

Як правило, при встановленні виробів із пластику, досить лише викрутки з плоским шліцем.

При необхідності поміняти сифон, спочатку виконується демонтаж старого виробу. Ця процедура починається з встановлення тазу або іншої ємності під зливом для запобігання попадання води на підлогу. Спочатку знімаються всі деталі пластмасового сифонуу. Потім знімається захисна решітка шляхом відкручування гвинта. Якщо ж демонтується металевий злив, доведеться скористатися газовим ключем.

На завершення внутрішня частина зливного отвору в каналізаційному стояку очищається від забруднень. Для цього можна використовувати ганчірку або паперовий рушник.

Як правильно зібрати злив

На початку процесу потрібно перевірити наявність усіх деталей. Для цього вивчаємо інструкцію, що додається, та розкладаємо все елементи, наприклад, на столі.

Часто виконується монтаж пляшкового зливу. Його збірка здійснюється в наступній послідовності:

  • З’єднуються окремі частини колби після установки прокладки невеликої товщини. Ущільнювальний елемент зобов’язаний бути добре притиснутий до деталі з усіх боків.
  • Закріплюється гайка на гофре.
  • Надівається на гофровану трубу конусоподібна прокладка. Гостра частина елементу ущільнювача знаходиться ближче до краю.
  • Гофротрубка вставляється в вихідний патрубок колби і фіксується за допомогою затягування гайки.
  • На іншій деталі з гратами фіксується друга гайка і прокладка.
  • Виконується з’єднання двох окремих частин сифону за допомогою затягування гайки.

На завершення процесу, злив закріплюється під мийкою. При необхідності можна використовувати силіконовий герметик для підвищення герметичності всіх стиків сифону. Рекомендується не прикладати великих зусиль при затягуванні гайок.

Гайки затягуються від руки! Не використовуйте ключів!

Встановлення нового пристрою

Зібрана зливна конструкція закріплюється на мийці наступним чином:

  • під решітку і на верхню частину сифону укладаються прокладки у вигляді кілець;
  • зібраний зливний елемент притискається знизу до отвору в мийці, а зверху з боку чаші встановлюється решітка;
  • виконується закручування гвинта;
  • на патрубок одягається гайка і кільце ущільнювача;
  • насаджується сифон і гайка затягується;
  • до сифону прикручується шланг;
  • другий кінець шлангу з’єднується з каналізацією.

При необхідності додатково використовується перехідник, якщо в місці стику деталі мають різний діаметр. На завершення встановчого процесу перевіряється працездатність зливу шляхом його заповнення водою і перевіркою на протікання.

Що входить у вартість послуги з встановлення сифону?

  • Безкоштовний виїзд майстра;
  • Монтаж нового сифона згідно з інструкцією;
  • Підключення сифону до каналізації;
  • Перевірка системи на герметичність;
  • Виписка гарантійного акту.

Не варто намагатися виконати монтаж сифону Тернопіль самостійно. Багаторічний досвід майстрів нашої компанії показує, що недостатність знань в даній області може призвести до неприємних наслідків, таким як прорив з’єднання і затоплення своєї і сусідської квартири. Краще довіртеся професіоналам компанії.

Додаткові роботи і матеріали, пов’язані з встановленням сифону, наприклад демонтаж сифону, оцінюються фахівцем на місці виходячи з побажань Замовника або вимушеної необхідності (індивідуальність планування або умов).

Поширені запитання

📚 Які є основні проблеми, з якими можна зіткнутися під час монтажу сифону?

Під час монтажу сифону можуть виникнути проблеми з неправильним встановленням, несправністю або незатвердженням. Також можуть виникнути проблеми з ущільненням, якщо з’єднання не буде виконане належним чином.

🌎 Як правильно встановити сифон?

Для правильного монтажу сифону необхідно встановити його з урахуванням правильної висоти та нахилу, враховуючи характеристики водопровідної системи. Також важливо правильно з’єднати його зі стічною трубою та забезпечити надійне ущільнення з’єднань. Рекомендується скористатися послугами професійного сантехніка для гарантованого результату.