Сифон будь-якого сантехнічного пристрою виконує наступні функції:

  • запобігання засмічення каналізаційних труб,
  • перешкода проникненню в приміщення запахів з каналізації.

Перешкодою на шляху проникнення каналізаційних запахів є водяний клапан сифону, тобто шар води, що зберігається або в зігнутому коліні гофрованого шланга, або між циліндрами, які поміщаються один в інший в сифоні.

Серед описаних сифонів перший тип називається двуоборотним, другий – пляшковим. Однак при розходженні конструкцій кріплення цих пристроїв можливе до будь-яких раковин із зливними отворами різних діаметрів. Для цього доведеться лише знайти перехідники відповідних розмірів.

Гіпотетично, система може працювати і без сифону, однак регулярна необхідність прочищення каналізації принесе чимало дискомфорту і обійдеться набагато дорожче, ніж сифон з встановленням.

Пристрої конструкційно відрізняються між собою в залежності від призначення: сифон для ванни, душового піддону, умивальника, мийки, посудомийної і пральної машинки. Існують і складніші варіанти конструкцій, з можливістю підключення пральної і посудомийної машинки, з переливом і без, виконані з металу або пластику. Встановлення сифонів такого типу займає більше часу.

Найчастіше, заміна сифону Тернопіль проводиться складніше, ніж монтаж сифону Тернопіль, так як демонтаж старої деталі може бути утруднений: наприклад, через неможливість швидко відкрутити прогнилий гвинт. Однак нашим сантехнікам під силу впоратися з будь-яким завданням! Завдяки професійному інструменту і навичкам, сантехнік швидко демонтує і встановить новий сифон.

Вибираємо якісний сифон для умивальника

На кухні найпрактичнішим вважається пляшковий сифон для мийки. Він дуже просто очищається від бруду, до того ж з його допомогою впали в раковину предмети не змиються відразу в каналізацію.

До каналізації будь-які сифони переважно підключають за допомогою жорсткої збірки, тобто г-подібної труби, яку називають також професійні сантехніки коліном. Проте і гнучка гофрована труба також допускається. Перевага останньої в тому, що гофру можна розтягнути на потрібну довжину. Але майте на увазі, що в ній буде накопичуватися бруд, причому набагато швидше, ніж на гладких стінках жорсткого коліна. Тому такий сифон доведеться чистити трохи частіше або просто замінити гнучку трубу для сифона.

Перед демонтажем сифона не забудьте під нього поставити відерце. В іншому випадку весь бруд з цього пристрою виявиться на підлозі. Також при демонтажі пильну увагу зверніть на цілісність вузла, що відповідає за підключення до каналізаційного стоку. Розтруб каналізаційної труби пошкоджувати не можна ні в якому випадку.

Заміна сифона раковини або кухонної мийки своїми руками

Досить часто в нашому житті відбуваються непередбачені ситуації, однією з них є поломка сантехніки. Не завжди є можливість викликати додому сантехніка, або, що гірше, найчастіше сантехніка доводиться чекати цілий тиждень, при цьому такий термін досить проблематично прожити без можливості користування водою. При подібних поломках багато хто навіть не уявляють, як поміняти сифон в раковині, як усунути затор або замінити змішувач. Однак, такі знання просто необхідні, щоб без зволікань вирішити проблему.

При необхідності заміни сифону слід спочатку розібратися, що він собою являє і де розташовується. Так, сифоном називають водяний затвор, прямий обов’язок якого – не пропускати в кімнату каналізаційні гази. Знайти сифон легко, він розташований під раковиною і являє собою одну трубу з вигином або ж цілу систему, що складається з декількох труб.

Головна родзинка сифону полягає в його вигині, завдяки якому вода в повному обсязі не йде в каналізацію, а в певних кількостях збирається в цьому вигині, утворюючи, таким чином, невеликий відстійник. Як було зазначено вище, затвор не пропускає каналізаційний аромат в приміщення.

Сифоном забезпечені практично всі умивальники та мийки. Саме тому заміна старої раковини на нову передбачає і заміну старого сифону Тернопіль на новий, в результаті чого слід заздалегідь задуматися над процесом монтажу, щоб не виникло ніяких проблем в майбутньому.

Комплектація

Поміняти сифон своїми руками – завдання досить просте, що не вимагає виклику додому фахівця. При покупці сифону необхідно в першу чергу перевірити його комплектацію. При відсутності будь-яких деталей товар необхідно замінити. Отже, комплектація сифону включає в себе 11 пунктів:

  • випускний патрубок. Уважно слід перевірити різьбову вставку, оскільки вона обов’язково повинна бути виконана з металу;
  • гумова прокладка, що додається до патрубку;
  • гайки – вони повинні додаватися в кількості 2 штук і мати пластикову основу;
  • гумова манжета у вигляді конуса;
  • установча манжета, обрамлена м’якою спідницею з пластика;
  • стягнутий гвинт, матеріал – нержавіюча сталь. Дуже важливо, щоб гвинт був саме з нержавійки, оскільки інший матеріал прийде в непридатність;
  • накладка зливу, зроблена з нержавіючої сталі;
  • прокладка зливу, причому вона повинна бути зроблена або з силіконового пластика, або з маслотермостійкої гуми. Прокладку з поліетилену брати не варто;
  • корпус виробу;
  • при покупці пляшкового сифону в комплект повинні входити корок і прокладка в формі кільця;
  • накладний корок з гуми.

Матеріал виготовлення

Існує кілька матеріалів, з яких виготовляються сифони:

  • хромована латунь;
  • пропілен / поліізопропілен;
  • ПВХ.

Цілком зрозуміло, що найдорожчими будуть сифони, зроблені з латуні. Однак варто зазначити, що основна перевага таких сифонів полягає в їх естетичному вигляді. Говорячи про технічні характеристики латунних сифонів, варто сказати, що вони поступаються пластиковим навіть в питаннях міцності. Один незграбний удар може завдати латунному виробу непоправне пошкодження, тоді як пластиковий виріб може відбутися лише вм’ятиною.

Важливі моменти

Як і будь-які інші ремонтні роботи, заміна сифону Тернопіль в раковині вимагає продуманих дій. Дуже важливо приділити увагу вибору зливної труби. Як відомо, такі труби можуть бути двох видів – гофровані та жорсткі. Гофровані відмінно підходять для ванної, тоді як на кухні їх встановлювати категорично не можна, оскільки внутрішні кишеньки гофри будуть забиватися мотлохом.

Другий момент, про який слід пам’ятати – це вибір правильного герметика, без якого зробити заміну не вдасться. Найкраще купувати силіконовий герметик, що виправдано не тільки його доступною вартістю, але і технічними параметрами. Однак не варто купувати герметик, закривши очі, оскільки він може бути кислотним. Кислотний герметик для заміни сифона не підходить. Відповідний герметик не повинен мати запаху.

Підготовчі роботи

Перш ніж купувати сифон, необхідно заздалегідь виміряти діаметр старого виливу, щоб не помилитися з покупкою. Новий слід купувати з таким же розміром посадки. При відсутності відповідного сифона рекомендується придбати додатково перехідну манжету. Ущільнювальна манжета також повинна купуватися укупі з сифоном, щоб відразу ж перевірити, наскільки вона до нього підходить. Великі задирки з боку виливу говорять про неякісність виробу, тому брати сифон такої якості не варто – наявні задирки не дадуть манжеті щільно сісти на виріб.

Підготовчі роботи досить прості. Необхідно усунути старий сифон і зробити прочищення каналізаційного патрубку. Однак не слід прочищати до блиску, оскільки манжета призначена для посадки на поверхню шорстку. В останню чергу рекомендується розкласти комплектацію і необхідні інструменти перед собою, щоб не здійснювати зайвих рухів в пошуках необхідного матеріалу.

Покрокова інструкція

Поміняти сифон під раковиною досить просто, але одночасно з цим і досить складно. Сам процес заміни сифону Тернопіль не вимагає особливих навичок, тоді як пошук потрібного сифону може зайняти тривалий час, особливо, якщо раковина має два відділення або інші складності. Крім цього, нові квартири сьогодні оснащуються кількома стояками, в результаті чого каналізаційний патрубок розташовується на стіні, що дозволяє йому виходити безпосередньо в стояк. Стандартний алгоритм дій при монтажі такий:

  • в першу чергу необхідно перевірити посадку зливної решітки. Дуже важливо, щоб штампування було нормального розміру, оскільки мале штампування призведе до утворення калюжки. При необхідності можна решітку поставити на герметик, не вдаючись до допомоги прокладки;
  • наступної миті – встановлення манжети в патрубок каналізації. Манжету обов’язково необхідно змастити герметиком і простежити, щоб патрубок знаходився в сухому стані;
  • далі слід уважно перевірити корпусні різьблення на стан їх стикувальних поверхонь. Всі задирки необхідно усунути за допомогою гострого ножа. Також слід зрізати фаски розміром в 0,5-1 мм;
  • випускний кінець для зливу при необхідності слід підігнати за розміром, після чого з’єднати з манжетою і закріпити конструкцію. Кріплення може здійснюватися за допомогою хомута. Важливо пам’ятати, що різьбовій кінець труби повинен дивитися на корпус сифона;
  • в разі, коли вилив спрямований вниз, на герметик до труби, точніше, її верхнього кінця, прикріплюється кутник;
  • потім слід зробити кріплення зливної решітки, при цьому прокладку слід поки залишити в стороні;
  • в паз корку необхідно укласти кільцеву прокладку, після чого змастити герметиком і загвинтити;
  • для пляшкової конструкції необхідне встановлення клапана, який буде розташований в патрубку випускному. Важливо, щоб заслінка мала можливість відкриватися назовні;
  • далі відбувається кріплення пляшкової форми до труби випускної. Для цього необхідно оснастити трубу прокладкою в формі конуса, причому вузький кінець повинен дивитися на пляшку. Потім заводимо пляшку і загортаємо бічну гайку, але не туго;
  • переходимо до верхнього патрубка, в канавку якого слід укласти прокладку, знову ж таки з використання герметика. Після цього необхідно пляшку підвести до зливного патрубку і закриття конструкцію за допомогою верхньої гайки, але не туго;
  • Далі слід затягнути гайки, злегка похитуючи корпусом сифона.

Дана інструкція докладно розповідає, як поміняти сифон в раковині або ж кухонній мийці. Однак, даний алгоритм дій не допоможе зробити заміну сифону Тернопіль під ванною, оскільки конструкція дещо відрізняється. Виходячи з того, наскільки правильно були вчинені дії, і наскільки якісна була придбана конструкція, буде залежати термін служби та експлуатаційні характеристики сифон.

Ми розповіли як замінити сифон раковини або кухонної мийки своїми руками. Сподіваємося у нас це вийшло. Якщо ви не впевнені в своїх силах, то ми готові допомогти Вам у цьому питанні, досить тільки звернутися в нашу компанію і наш майстер замінить змішувач в найкоротші терміни.

Встановлення сифону для раковини своїми руками

Звичайна труба каналізації має 5 см в діаметрі, тоді як підводка або коліно – 4 сантиметри. Щоб з’єднання коліна та труби каналізації було герметичним, в її розтруб повинна встановлюватися спеціальна гумова перехідна муфта. Природно, якщо муфта стара, її необхідно замінити. Після виконання демонтажу старого сифона необхідно буде почистити мийку в районі зливного отвору. Те ж потрібно буде виконати і з розтрубом каналізаційної труби. При виконанні цих операцій отвір каналізації необхідно заткнути ганчіркою.

Безпосередньо монтаж нового сифону Тернопіль потрібно починати з випускного патрубка. Спочатку на нього надівається гумова прокладка, що  йде в комплекті. Далі прикладіть патрубок до низу випускного отвору мийки, зверху ж необхідно покласти металеву накладку-решітку. Потім, використовуючи стягуючий гвинт, декоративна накладка з’єднується з патрубком.

На наступному етапі кріпиться т. з. випуск або випускна труба. Спочатку на неї надівається гумова прокладка, причому останню необхідно акуратно поєднати з патрубком, а далі за допомогою пластмасової гайки фіксується випуск. Знизу на випускну трубу накручується гайка із пластику й конусна прокладка. Зверніть увагу, що для правильного з’єднання вузька її сторона повинна бути спрямована вниз. Далі монтується безпосередньо сифон.

Випускний отвір виставляється в сторону розтруба каналізаційної труби, далі корпус сифона фіксується за допомогою гайки. Коліно встановлюється в розтруб каналізації, на інший кінець надівається пластикова гайка, що з’єднується з корпусом сифону. Все конусні прокладки сифонів в будь-якому випадку встановлюються широкою стороною до гайки. Перед тим як закручувати гайку, завжди необхідно перевірити, чи точно увійшла прокладка своєю вузькою частиною в патрубок з’єднувальних деталей по периметру.

Затягувати все пластикові гайки необхідно туго, але при цьому від руки. Прокладки також повинні насаджуватися із зусиллям, хоча і невеликим. Перевірка на герметичність сифону проводиться відкриванням крану з невеликим напором. При цьому необхідно уважно оглянути з’єднання. Якщо якесь із них підтікає, переконайтеся в тому, що прокладка встановлена ​​правильно, гайка також не повинна бути перекошена. Лише після цього можна спробувати сильніше затягнути різьблення. Далі перевірка на герметичність повинна бути проведена повторно.

На цьому все. Монтаж сифону Тернопіль завершаний.

Поширені запитання

📚 Які матеріали використовуються при заміні та монтажі сифона у ванній кімнаті?

Для заміни та монтажу сифона використовуються зазвичай такі матеріали, як гофровані трубки, що підходять під розмір відводу сифона, герметик для кріплення та ущільнення з’єднань та ключ для знімання та затягування гайок.

🌎 Чи можна замінити сифон у ванній кімнаті самостійно, без залучення фахівців?

Так, заміна сифона можлива самостійно, якщо ви маєте досвід в роботі зі сантехнікою та правильні інструменти. Однак, якщо ви не впевнені у своїх навичках, краще звернутися до професійних сантехніків, щоб уникнути можливих проблем з водою та каналізацією.