Для опалення заміських будинків, біля яких немає лінії центральної тепломережі або магістралі газопроводу використовують котли, що функціонують на твердому паливі. Зокрема, з подібною проблемою стикаються власники нерухомості в нових котеджних селищ, до яких зазвичай планують підвести необхідні комунікації найближчим часом. Практично всі власники житла через це починають опалювати свої споруди твердопаливними агрегатами. Найчастіше в будинку провадять монтаж  твердопаливних котлів Тернопіль довгого горіння.

При монтажі котлів опалення треба враховувати, що такі системи пожежонебезпечні через відкритий вогонь, тому вимагають безпечної експлуатації і захист від пожежі.

У статті розібраний поетапний монтаж твердопаливного котла Тернопіль, розглянуті популярні схеми його підключення до контуру опалення. Завдяки цьому можна власноруч організувати в своєму будинку ефективну і безпечну систему опалення.

Поетапний монтаж твердопаливного котла

Весь процес полягає в монтажі твердопаливного котла Тернопіль, налаштуванні і підключенні всіх частин опалювальної системи приміщення. Як правило, фірмові котли монтуються сертифікованими фахівцями, що пройшли навчання в спеціальних центрах. Це гарантує правильне підключення котла і налаштування всієї автоматики. Так як твердопаливні або піролізні котли мають малі габарити і невелику вагу, то монтаж не становить труднощів.

Монтаж твердопаливного котла Тернопіль в приватному будинку, дачі проходить з дотриманням певних правил.  .

Монтаж системи опалення твердопаливним котлом українського виробництва виконується в гідравлічній системі, де є всі прилади безпеки, передбачені проектом та інструкцією по встановленню котлів. Важливо також при монтажі використовувати певні опалювальні вузли, які зроблять роботу котла ефективною і дозволять виявити всі його ресурси, закладені в конструкцію. В опалювальній системі твердопаливних котлів обов’язково встановлюють відкритий розширювальний бак. Справа в тому, що підвищені температури створюють дуже великий тиск на стінки теплообмінника котла, що може привести до його вибуху. Також в опалювальну систему встановлюють насосну групу, гідравлічну розв’язку та інші важливі елементи.

Стандартна схема монтажу ТП котла складається з таких етапів робіт:

  1. Облаштування котельного приміщення. На даному етапі потрібно покрити стіни, підлогову поверхню і стелі котельні негорючими матеріалами, облаштувати в ній вентиляцію і встановити вікна. Також потрібно облаштувати в котельні міцний фундамент під котел. Крім того, проводять в даному приміщенні електропроводку для підключення котла і освітлювальних приладів.
  2. Встановлення котла опалення та димаря. Твердопаливний котел необхідно встановлювати на міцний фундамент, щоб він стійко стояв. Для цього на підлозі слід залити рівну бетонну 12-сантиметрову стяжку. Розширювальний бачок бажано розміщувати на горищі. Правда його потрібно добре утеплити, щоб вода взимку в ньому не замерзала.

Бажано збирати димохід для твердопаливного котла з утеплених сендвіч труб, тому що в них буде менше утворюватися конденсат.

Можна також самостійно утеплити залізну трубу за допомогою базальтової вати.

  1. Обвязка. Передбачає під’єднання котла до контуру отопленія.

Облаштування котельні

Одним з головних етапів робіт, до якого потрібно підходити з особливою відповідальністю, є облаштування технічного приміщення, де буде розміщуватися агрегат. Котельню потрібно обладнати з урахуванням всіх норм пожежної безпеки.

Основні з них:

  1. Твердопаливний агрегат повинен розміщуватися в нежитловому приміщенні площею не менше 7 м². Якщо неможливо виділити кімнату в будинку для котельні, то оптимальним рішенням буде розміщення її в гаражі або підвалі. Обов’язкова умова – наявність в приміщенні вікна для провітрювання і природного освітлення. Важливий розмір вікна – на кожні 10 м³ об’єму приміщення 0,3 м3, але воно повинно бути не менше 0,5 м².
  2. Для ефективної роботи котла дане приміщення потрібно оснастити приточно-витяжною вентиляцією. Цей тип вентиляції передбачає витяжку брудного і збідненого киснем повітря на вулицю по вентиляційному каналу за допомогою вентилятора, а також надходження в приміщення свіжого повітря через припливний канал або клапан. Розраховується оптимальний розмір витяжного отвору за допомогою множення потужності котла на 8, в результаті виходить площа перетину отвору в см².
  3. Підлогу, стіни, стелю даного приміщення потрібно покрити якісними вогнетривкими матеріалами. Найкраще використовувати для цього керамічну плитку. На підлозі котельні бажано зробити стяжку з бетону товщиною 120 мм, посилену арматурними гратами із прутів діаметром 8-14 мм, з осередками 200 × 200 мм. Завдяки цим заходам при виникненні аварії вдасться запобігти поширенню вогню по всьому будинку. Для встановлення котла потрібно також облаштувати подіум висотою 10-25 см.
  4. У котельню потрібно ще підвести ХВП і каналізацію, щоб швидко заповнювати систему водою і зливати її з системи при необхідності.
  5. З метою пожежної безпеки навколо котла потрібно залишити відстань не менше 20 см від горючих матеріалів зі ступенем горючості B, C1, C2 (по ЧСН 06 1008) .

Монтаж димоходу і котла

Монтується твердопаливний агрегат дуже просто. Потрібно встановити його на фундамент і виставити строго горизонтально по рівню. Робиться це за допомогою регулюючих ніжок або підкладок. Патрубок для відводу диму потрібно поєднати з отвором в стіні або стелі, в першому випадку для цього потрібно повернути в потрібну сторону коліно.

Бажано облаштовувати димохід для котла за допомогою утеплених сендвіч труб, тому що в них буде менше утворюватися конденсату.

В якості альтернативи – можна утеплити труби самостійно за допомогою базальтової вати.

Простіше зібрати і поставити на вулиці приставну димовідводну трубу. Вона просто трійником з’єднується з патрубком котла. Якщо будинок дерев’яний, то пропускати димовідводну трубу крізь стіну або перекриття необхідно у відповідності з нормами пожежної безпеки.

Монтаж димоходу

Монтіруется димохід в цьому випадку так:

  1. У стіні або стелі вирізують отвір-квадрат за розмірами, які більше перетину димовідводної труби на 38 сантиметрів з кожного боку. Наприклад, при перетині труби 10 см і товщині утеплювача 5 см отвір дорівнює 10 + 38 × 2 = 86 см.
  2. Вбудовується в пророблений отвір прохідний вузол (оцинкований короб).
  3. Крізь отвір встановленого короба пропускають сендвіч трубу, потім порожнечі в ньому заповнюються базальтової ватою.
  4. Встановлюється і фіксується зовнішня кришка прохідного вузла.

Якщо в будинку є димар з цегли, то трубу для сучасного твердопаливного котла встановлюють в нього. Для цього в ньому розміщують сталеву гільзу, запускають в неї саму трубу і заповнюють порожнечі утеплітелем.

В ході монтажу димаря потрібно дотримати наступні вимоги:

  1. Він повинен бути висотою не менше 5 м (від колосникових грат до козирка труби), причому в димоході повинно бути не більше 3-х поворотів.
  2. Ділянку димоходу, що йде горизонтально, слід робити з невеликим ухилом в бік котла.
  3. Внизу димовідводної труби потрібно обов’язково поставити конденсатозбірник і ревізійний люк.
  4. Карниз на даху необхідно обходити за допомогою 2-х колін з кутом повороту 30 °.
  5. Фіксувати труби потрібно кронштейнами так, щоб вони не потрапляли на стики між секціями.
  6. На верх димоходу потрібно поставити конусоподібний ковпак.

Оголовок труби повинен бути вище коника на 0,5 м, щоб тяга була нормальною.

Якщо димохід знаходиться на відстані від коника на 1,5-3 м, то його можна розміщувати на одному рівні з коником або трохи нижче.

При віддаленості труби від коника на 3 м і більше, висоту визначають візуально – від рівня коника проводять лінію під кутом 10 ° .

Обвязка котла

Власники будинків, які монтують своїми силами опалення, найчастіше вибирають для обв’язки котла найпростішу схему. Вона передбачає укладання однієї труби по периметру всього будинку, до якої приєднуються регістри опалення.

Цей спосіб обв’язки хороший тим, що він автономний по відношенню до електропостачання. Навіть при виникненні проблем з електрикою опалення буде нормально працювати.

Основний недолік – цей варіант не дозволяє регулювати температуру води на виході, тому котел і труби поступово іржавіють.

Цю схему обв’язки використовують, щоб власноруч зібрати систему опалення в житловому будинку.

Але є і складні проекти обв’язки твердопаливного агрегату, що дозволяють відрегулювати температуру теплоносія в системі, яка не повинна падати менше 60 ° C і в той же час котел не повинен кипіти.

За рахунок складних схем вдається усунути:

  1. Велику різницю температур в теплообміннику, яка призводить до частого техобслуговування і ремонту котлів, в результаті скорочуючи їх термін служби.
  2. Утворення повітряних пробок в трубах і батареях.
  3. Утворення конденсату всередині топки. З цим явищем потрібно боротися, тому що волога з активними хімічними речовинами поступово роз’їдає стінки топки.

Стандартна схема обв’язки

Вибираючи схему підключення агрегату до опалювальної системи, необхідно приділяти особливу увагу монтажу приладів безпеки і змішувального вузла.

До приладів безпеки відносять:

  1. Манометр. Дозволяє стежити за тиском в контурі.
  2. Запобіжний клапан. Він скидає пар і зайву кількість теплоносія з системи.
  3. Відведення повітря. Виключає утворення повітряних пробок в батареях і трубах.

Дане захисне обладнання дозволяє контуру опалення нормально працювати, так як в ньому автоматично знижується тиск. Контрольно-вимірювальний прилад, відведення повітря і клапан розміщуються на загальному латунному колекторі.

Схема обв’язки котла

Монтаж змішувального вузла

Після встановлення вузла безпеки ставлять змішувальний вузол – перемичку, яка б пов’язала подачу з обраткой.

Після запуску котла спочатку теплоносій циркулює, минаючи регістри опалення, віддає тепло приміщенню і знову надходить в агрегат для нагрівання.

При нормальній роботі цієї схеми, після охолодження теплоносія в обратке нижче 60 ° C, автоматично відкривається перемичка. У підсумку в обратку надходить гаряча вода, яка відразу ж відновлює в ній температуру до мінімального значення.

Встановлення твердопаливного агрегату з теплоакумулятором

Якщо в котлі не передбачено автоматичне завантаження палива, то його потрібно самостійно регулярно підкидати в топку. Це незручно, тому що потрібно чітко за графіком топити котел.

Частково вирішити цю проблему дозволяє теплоакумулятор у вигляді бака з водою, що нагрівається за рахунок контура, що подає.

Його монтаж дозволяє:

  • зменшувати температуру теплоносія на максимумі роботи котла;
  • підігрівати охолоджений теплоносій при зменшенні температури в системі.

В процесі вибору буферного резервуару необхідно враховувати, що для будинку параметрами від 150 м² потрібно бак місткістю не менше 1 м³.

Монтаж додаткового змішувача вузла

Ще один такий вузол встановлюється між буферною ємністю і регістрами опалення.

Завдяки цьому елементу вдається уникнути великого температурного перепаду при закипанні води в контурі.

Схема встановлення аварійного контуру

Основна проблема опалення будівлі твердопаливним котлом – перегрів теплоносія. Потрібно не допускати пароутворення в контурі опалення, тому необхідно своєчасно охолоджувати носій тепла.

Існує 3 ефективних методу охолодження теплоносія:

У топці встановлюється ще один теплообмінник. Перший нагріває теплоносій, а другий дозволяє охолоджувати його при сильному нагріванні. Вхідний патрубок останнього з’єднується з трубою ХВП, а вихідний з каналізацією. Для термінового охолодження теплоносія потрібно відкрити кран на патрубку, після чого по додатковому теплообміннику потече холодна вода.

В ході монтажу твердопаливного котла Тернопіль один теплообмінник встановлюється всередину іншого, що дозволяє швидко зменшувати температури теплоносія при необхідності.

До патрубків теплообмінника підключається 2 труби, перша з’єднується з трубою ХВП, а друга з каналізаційною. Потім встановлюється клапан, що дозволяє забезпечити подачу холодної рідини в систему. В результаті частина гарячої води буде скидатися в каналізацію.

Все 3 способи дозволяють домогтися необхідно результату.

Підключення байпаса до твердопаливних котла

Фахівці радять врахувати при виборі варіанту обв’язки твердопаливного агрегату ймовірні проблеми з подачею електрики. Через це вода в системі буде різко закипати, що призведе до всіх, що випливають з цього наслідків. Позбутися від цієї проблеми дозволить монтаж байпаса, який дозволить ізолювати знеструмлений насос від сістеми.

Подключення байпасу до твердопаливних котла

На байпасі часто встановлюють запірну арматуру, яка дозволяє при необхідності перенаправити водний потік в запасну магістраль.

Щоб довідатися про ціни на монтаж твердопаливних котлів в Тернополі в нашій компанії, зателефонуйте за вказаними телефонами. Підключаємо всі види котлів опалення: твердопаливні, газові, електричні та ін. Видається гарантія на монтажні роботи. Оплата як готівковим так і безготівковим розрахунком.

Підключення опалювального котла в Вашій квартирі або приватному будинку одночасно вирішує відразу кілька проблем. Ви переходите на той вид теплоносія, який найбільш вигідний саме у Вашому випадку, самостійно можете регулювати температуру в житло і знаходите відносну незалежність від центральної системи.

Ціна за роботу залежить, по-перше, від його виду, оскільки вони працюють на різному вигляді палива і кардинально відрізняються між собою способом монтажу і різними нюансами.

Поширені запитання

📚 Які вимоги до місця установки твердопаливного котла?

Місце установки твердопаливного котла має бути добре провітрюваним і не повинно бути поблизу горючих матеріалів. Крім того, необхідно дотримуватися встановлених правил щодо безпеки.

🌎 Як підключити твердопаливний котел до системи опалення?

Твердопаливний котел можна підключити до системи опалення з використанням різних методів, таких як гравітаційна або примусова циркуляція. Вибір методу залежить від розміру котла та конкретних вимог системи опалення. Краще звернутися до професіоналів, які нададуть консультації та виконають монтаж.