Вартість монтажу ванни Тернопіль залежить від матеріалу, з якого виготовлена ​​ємність, і способу її встановлення.

Для індивідуального розрахунку ціни можна звернутися за допомогою до диспетчерів нашої компанії по одному з номерів, вказаних на сайті.

Етапи підключення ванни

Монтаж ванни Тернопіль вважається виконаним правильно, якщо після проведення сантехнічних робіт модель стоїть стійко, відсутні течі, похитування і зазори в місці контакту зі стіною. Щоб досягти таких результатів, монтаж слід виконувати в строгому порядку з дотриманням усіх нюансів, які може знати тільки кваліфікований фахівець. Саме з цієї причини не рекомендується робити спроби щодо самостійного встановлення ванн. В іншому випадку можна пошкодити дорогу модель або зіткнутися з іншими труднощами.

За типом монтажу ванни діляться на такі групи:
  • вбудовані;
  • окремостоячі;
  • пристінні.

Розміщення перших відрізняється дорожнечею і складністю реалізації всіх процесів. Дане рішення відмінно підходить для заміських будинків. Для квартир, площа яких допускає вільне розміщення ємностей для купання, підійде другий тип резервуарів. Останні з переліку є найпопулярнішими, оскільки вони прості у встановленні і дають можливість раціонально використовувати корисний простір приміщення.

Стандартна установка ванн виконується в 4 етапи:

1.     Демонтаж.

Ця процедура необхідна у випадках, коли потрібна заміна ванни: стара модель демонтується, а також видаляються сліди її встановлення.

2.     Підготовка.

Якщо резервуар для купання встановлюється на ніжки, то насамперед потрібно прикрутити їх до основи корпусу. Коли дані пристосування не передбачені в комплекті, то про їх придбання слід подумати заздалегідь. Для акрилових моделей без ніжок може знадобитися виконання монтажу ванни Тернопіль на каркас, що купується окремо. Він посилить конструкцію і зробить її більш стійкою. Для цих же цілей можна виконати цегляну кладку під днищем ємності. Також до підготовчих робіт відноситься очищення каналізації (перед встановленням), що дозволяє уникнути проблем з водовідведенням в майбутньому.

3.     Кріплення зливної труби.

Ванна перевертається на бік для фіксації переливної труби і зливу з сифоном. Встановлення ванної на цеглу має на увазі наявність окремого отвору для даних елементів системи водовідведення.

4.     Монтажні роботи.

Ванна розміщується впритул до стіни під ухилом на метр довжини 20мм (2 см) в сторону випуску. Дотримання цього нормативу дозволяє уникнути скупчення води, яке, з часом, негативно позначається на зовнішньому вигляді ємності. Далі слід герметизувати стик (закрити щілину) між ванною і стіною. Для виконання цієї процедури використовуються силіконовий герметик, затирка для швів, цементні, епоксидні або піщані розчини.

Монтаж ванни Тернопіль зазвичай завершується встановленням куточків, які надають конструкції завершеного вигляду. В останню чергу все стики і елементи підключення тестуються на наявність течі, резервуар для купання перевіряється на стійкість і відсутність дефектів.

Встановлення ванни своїми руками

Встановлення ванни своїми руками – трудомістка, але нескладна для виконання процедура. Головне в ній – точно слідувати техніці монтажу, правильно підключити сантехніку до зливу, не пошкодивши при всіх маніпуляціях навколишній інтер’єр, що особливо важливо при наявності обробки. При виконанні робіт своїми руками враховуються особливості конструкції виробу, матеріал його виготовлення і т.ін.

Види ванн і особливості їх встановлення

Сучасні виробники випускають широкий асортимент сантехнічного обладнання. Крім стандартних виробів класичної форми на вибір пропонуються овальні, круглі, еліпсоподібні, кутові моделі, а також ємності з вигнутими лініями. Розмірний ряд сантехнічного обладнання представлений не менш різноманітно. Стандартна висота конструкції становить 65 см, довжина і ширина варіюються в залежності від виконання і становлять 150-180 см і 70-85 см відповідно. Чимало виробників пропонує виготовлення сантехніки на замовлення за індивідуальними розмірами користувачів.

Монтаж ванни Тернопіль у ванній кімнаті традиційно виконується до стіни. Якщо дозволяє простір і дизайн сантехніки, вона може розташовуватися як окремостояча. Особливу групу складають вбудовані моделі, монтовані в поверхню підлоги, або декоруємі за допомогою подіуму.

Ванні чаші виготовляються з матеріалів, що визначають нюанси їх монтажу і використання:
  • Сталь. Така сантехніка представлена ​​в широкому асортименті і має доступну вартість. Невелика вага дозволяє самостійно впоратися з встановленням без додаткової допомоги. До мінусів сталевої ємності відноситься підвищена тепловіддача, шум при наборі води, можлива деформація під великою вагою.
  • Чавун. Надійні і довговічні вироби, добре зберігають температуру, не створюють шуму при наповненні водою. В силу значної ваги чавунні ванни неможливо встановити в поодинці. Необережне поводження здатне зашкодити тендітну поверхню.
  • Акрил. Легкі, недорогі моделі з великою кількістю достоїнств. Добре тримають тепло, не шумлять, але вважаються недовговічними. Встановлення акрилової ванни при наявності досвіду і інструментів може виконуватися власноруч.

  • Кваріл. Сантехніка з композитного матеріалу, що володіє всіма перевагами акрилових моделей і виключає їх недоліки. Вироби легко і просто монтуються. Зміцнюючі добавки в складі збільшують їх вагу, підвищуючи міцність і дозволяючи встановлювати кварілові ємності без каркаса.

Для людей великої комплекції ванни зі сталі і акрилу краще монтувати на цегляні постаменти або додаткові опори.

Підготовка приміщення до встановлення

Якщо сантехніка змінюється без ремонту, перед монтажем ванни слід перевірити підлогу на наявність нерівностей, що виключить хитання нової ємності.

Коли монтаж ванни Тернопіль збігається з ремонтом, оптимально проводити облицювання стін після установки і закріплення ємності – так зазори між краєм чаші та стіною будуть закладені більш якісно.

Якщо демонтаж плитки не планується, для герметизації стику ванни і стіни акуратно видаляється нижній ряд облицювання, після чого покриття відновлюється. Встановлення окремо стоячих моделей в центрі приміщення допускає довільний порядок робіт.

  • Заміна стяжки або зведення подіуму для нової сантехніки виконується з виставленням основи за рівнем. Дно ванни при її виготовленні передбачає необхідний ухил, тому не вимагає додаткового самостійного нахилу в бік зливу.
  • Моделі на декоративних ніжках, монтовані на кахельній підлозі без подіуму і екрану, монтуються на готову основу з підключенням до комунікацій.
  • При монтажі цегляної і бетонної основи, зведенні подіуму або екрану спочатку встановлюється і фіксується купіль, підключається до інженерних мереж, після чого виконується облицювання плиткою.

При облаштуванні нової системи каналізації прокладка труби від зливу до магістралі виконується під ухилом в 3-4 градуси для вільного відтоку води. Кількість стиків повинна бути мінімальною, всі з’єднання герметизуються. Вивід каналізаційної системи розміщується в зручному для зчленування з сифоном місці.

Підбір зливної арматури

Зливна арматура для ванни включає наступні типи виробів:

  • Сітка. Перекриває отвір зливу, затримуючи сторонні елементи, що потрапляють у воду (волосся, сміття), запобігаючи засмічення в трубах. Найбільш практичний варіант – сітка з круглими отворами по периметру. До економ-варіанту відноситься виріб з двох схрещених перекладин; надійна, але дорога модель – сітка з профільованими косими отворами.
  • Ланцюжок. Вироби із захисним покриттям відрізняються тривалим терміном використання.
  • Система зливу-переливу. Сучасні моделі представлені гофротрубою, великий діаметр якої добре пропускає воду, не допускаючи переливу води.

Зливна арматура виготовляється з полімерних матеріалів (ПВХ, поліпропілен) або із сплавів кольорових металів.

При встановленні зливної арматури слід враховувати ряд нюансів. Широкий випускний клапан може підключатися без використання манжети. Одержаний зазор ліквідують силіконовим герметиком.

Монтаж змішувача і зливної труби

Використовувані матеріали і інструменти

Незалежно від типу і розміру виробу монтаж ванни Тернопіль виконується крок за кроком. Для моделей з гідромасажем кількість виконуваних операцій збільшується.

У роботі вам знадобляться пристосування і матеріали, без яких неможливе виконання монтажних маніпуляцій. З інструментів вам знадобляться: гумовий молоток, викрутка, болгарка, зубило, вилковий ключ, електродриль, викрутка.

Матеріали: цемент, фарба, монтажна піна, герметик, герметизируюча сантехнічна нитка. Для облаштування та оздоблення каркасу або підтримуючої основи застосовується брус, цегла, фанера.

Додатково купується обв’язка для ванни, зливна арматура, інші елементи. На пластикову каналізацію встановлюється злив-гофра діаметром 50 мм, на чавунну – 40 мм. Обв’язувальний комплект доповнюється інструкцією, виконання якої дозволяє правильно поєднати елементи між собою. Зібрана обв’язка герметизується в місцях зчленування.

Монтаж чавунної ванни

Чавунні моделі з декоративними ніжками не закривають захисним екраном, стійкість виробу додає його маса. При невеликому розгойдуванні через нерівну підлогу прибрати нестійкість допомагає пластикова або дерев’яна прокладка, встановлена ​​під підняту ніжку.

Монтаж ванни Тернопіль на цегляну підставу виконується одним з двох способів: на парі опор або загальній цегляній основі. Відносно виробів із чавуну рекомендується застосовувати комбінований спосіб монтажу: прикрутити ніжки, після чого встановити чашу на цегельний постамент з прорізами для ніжок. З урахуванням великої ваги виробу основа виконується загальною, але допускається спорудження двох цегляних опор.

Попередньо виконується розмітка по підлозі з відміткою конфігурації і габаритів ванни. За завершення кладки в дві цеглини робиться додаткова виїмка для дна шляхом додавання ще по півцеглини. Для передньої частини купелі основа робиться висотою 17 см, в задній частині – 19 см. Цегляна кладка повинна сохнути протягом доби.

Для надійної фіксації основи з днищем на опори наноситься шар монтажної піни, після чого зверху встановлюється ванна. Завершальним етапом монтажу ванни Тернопіль в обох випадках виступає герметизація стиків – прилеглий до стіни край обробляється герметиком або плитковим клеєм.

Встановлення ванни з акрилу

Акрилові моделі монтуються на заводські опори,  що містяться в комплекті, або на посилений каркас. Встановлення на ніжки допускається тільки для стандартних прямокутних моделей.

Розташування ємності на ніжки виконується крок за кроком:

  • Готується монтажна планка під ніжки, яка кріпиться до основи чаші.
  • Сантехніка фіксується на ніжках, які прикручуються до заздалегідь підготовлених планок. З днищем ніжки з’єднуються саморізами.
  • Виконується збірка сифона, сантехнічна чаша встановлюється на підготовлене для неї місце, підключається до каналізації і водопроводу.

При встановленні на посилений каркас виконуються наступні дії:

  • Резервуар розміщується на підстилці, перевертається догори днищем. На ніжки надягають пластикові заглушки.
  • Підготовлені опори з’єднуються з профілем каркаса за штатними отворами.
  • Профілі з ніжками фіксуються до ребер жорсткості на днище.
  • Для складання другого профілю встановлюється одна регулювальна ніжка, на іншому кінці якої розміщується довга шпилька. По обидва боки деталі встановлюються опори з заглушками. Правильність установки заглушок перевіряється рівнем.
  • Ванна перевертається і встановлюється на місце. Вирівнювання виробу виконується підкручуванням опорної контргайки.

Облаштування екрану

Екран на ванну – декоративна панель, що приховує простір між підлогою і сантехнікою. Для виготовлення екрану використовуються тонкі листові матеріали – вологостійка фанера, пластик.

Пластикові панелі, фанерні листи, які використовуються в якості декоративних накладок, монтуються на каркас. Основа зводиться з монтажних профілів для ГКЛ, деталі з’єднуються саморізами.

Попередньо на підлозі за допомогою схилу відзначається лінія, за якою фіксується початковий елемент конструкції. Пряма стінка відзначається двома-трьома мітками на рівні внутрішньої сторони краю бортика. Криволінійний край позначається мітками з проміжком в 40-50 см для створення точного контуру.

Після закінчення розмітки виконують такі дії:

  • Фіксація опорного профілю по зазначеній лінії.
  • Встановлення під стінами двох вертикалей, з’єднання їх довгим профілем по верху каркаса.
  • Встановлення додаткових стійок до верхнього і нижнього профілю для жорсткості.
  • На готову основу саморізами встановлюються екранні панелі. Частково декор робиться знімним для доступу до комунікацій.

Поширені запитання

📚 Які інструменти потрібні для монтажу ванни?

Для монтажу ванни зазвичай потрібні наступні інструменти: рівень, мітка, дриль, гайковерт, пістолет для силіконової герметизації, ключ для гайок, ріжучий інструмент та гумовий молоток.

🌎 Як правильно герметизувати ванну?

Після монтажу ванни необхідно герметизувати місце з’єднання між ванною і стіною, щоб уникнути протікання води. Для цього використовують силіконовий герметик. Перед герметизацією необхідно забезпечити повну сухість місця, на якому буде застосовуватися герметик. Потім, за допомогою пістолета, герметик потрібно нанести на шов між ванною і стіною. Після цього залишається лише змочити пальці в мильній воді та розподілити герметик у шові, згладжуючи його поверхню.