Монтаж вентиляції Тернопіль – це фінальний етап в облаштуванні того чи іншого об’єкта вентиляційною системою, наступний за розрахунком, проектуванням і підбором устаткування. Якісна приточно-витяжна вентиляція має в своєму складі цілий комплекс різного устаткування і фасонних елементів, як то шумоглушники, дифузори, решітки, вентилятори, повітряні клапани, повітроводи, калорифери, канальні охолоджувачі, фільтри і таке інше. Термін служби і ефективність вентиляційної системи багато в чому залежать від того, наскільки якісно і професійно здійснено монтаж системи вентиляції, що полягає в складанні перерахованих вище елементів в одну систему. Ось чому роботи по монтажу вентиляції Тернопіль вважаються найважливішим етапом на шляху до забезпечення об’єкту чистим повітрям, підігрітим або охолодженим до бажаної температури.

У цій статті ми б хотіли докладно розповісти Вам про деякі важливі особливості і моменти, які необхідно пам’ятати і враховувати, якщо Вам потрібно встановити вентиляцію і кондиціонування в квартирі, будинку або будь-якому іншому місці.

Монтаж систем вентиляції в Тернополі

Таку послугу, як монтаж вентиляції в Тернополі, може запропонувати безліч різних компаній. Але вкрай важливо мати на увазі, що лише трохи більше третини з них при цьому є по-справжньому професіоналами своєї справи. Це особливо актуально в останні 2-3 роки, коли кількість так званих «диких бригад», що відрізняються досить специфічним підходом як до якості виконуваних ними робіт, так і до гарантії на них, стало перевищувати всі допустимі норми. Важливо пам’ятати, що гнатися тільки за низькою ціною – необачна тактика при пошуку підрядників з монтажу вентиляції. Довіряйте фахівцям з солідним досвідом і значним послужним списком, благо сучасні технології дозволяють досить швидко отримати уявлення про сумлінність тієї чи іншої компанії або ж бригади. Тим більше, що, наприклад, прайс на монтаж вентиляції Тернопіль нашої компанії є доказом того, що професійно – не завжди дорого.

Етапи монтажу вентиляції

Як би дивно це не звучало, але монтаж вентиляції Тернопіль практично будь-якого об’єкта починається з проекту. І це логічно, адже проект вентиляції – це свого роду дорожня карта для монтажної бригади. Грамотно спроектована вентиляційна система – це вже мінімум 40 відсотків успіху. Далі ж все залежить від майстерності і досвіду монтажної бригади. Варто тільки відзначити, що перед початком монтажу вентиляції на об’єкті повинна бути забезпечена повна готовність, пов’язана, наприклад, з обробкою венткамер або забезпеченням безперешкодного проходу до місць монтажних робіт і таке іншеі.

У загальному ж випадку монтажні роботи з вентиляції включають в себе наступні етапи:

  • прокладка мережі повітропроводів згідно з проектом;
  • монтаж і обв’язка основного вентиляційного обладнання;
  • ПНР – пусконалагодження вентиляції;
  • балансування мережі повітропроводів;
  • монтаж дифузорів, решіток та інших кінцевих пристроїв розподілення повітря;
  • паспортизація системи вентиляції.

Відзначимо також, що професійна монтажна компанія в процесі робіт повинна враховувати специфіку кожного приміщення, так як вона часто строго індивідуальна. Монтажні роботи по вентиляції, так само як і пусконалагодження систем вентиляції повинні проводитися в суворій відповідності з усіма СНіПами і, зрозуміло, при чіткому дотриманні техніки безпеки.

Коли ж встановлення систем вентиляції закінчене, і об’єкт зданий, будь-яка поважаюча себе компанія повинна запропонувати замовнику підписати договір на регулярне сервісне обслуговування системи вентиляції. Регулярне сервісне обслуговування вентиляції забезпечить надійну і безвідмовну роботу системи протягом усього терміну експлуатації.

Далі розглянемо основні нюанси, пов’язані з встановленням припливної, витяжної та припливно-витяжної вентиляції.

Встановлення припливної вентиляції

Встановлення припливної вентиляції може різнитися за ступенем складності. Залежить це від конфігурації припливної установки. Не вдаючись в подробиці, скажемо, що якщо мова йде про встановлення складальної припливної вентиляції, то монтаж зажадає серйозних трудовитрат і, відповідно, навичок. Що ж стосується компактних припливних установок, які користуються популярністю в останні роки, то тут все набагато простіше. І з тієї простої причини, що монтаж припливної вентиляції Тернопіль на базі складального обладнання так чи інакше вимагає залучення професіоналів, які добре знають свою справу, ми в цьому розділі віддамо перевагу коротко розповісти Вам про монтаж компактних (моноблочних) припливних установок.

Отже, для початку, зрозуміло, необхідно вибрати місце встановлення компактної установки. Тут слід відразу сказати, що в стандартному вигляді моноблочна припливна установка складається з вентиляційного клапана, з’єднувального патрубка, зовнішньої решітки і внутрішнього блоку.

Далі робимо розмітку для отвору, в який буде вставлений патрубок. Пробуривши отвір, вставляємо в нього патрубок, обгорнутий ізоляцією (пам’ятаємо, що зовні патрубок повинен бути врівень, всередині ж – виступати на 1 см). Далі встановлюємо внутрішній блок припливної установки, вставляємо в нього фільтри. І залишається останній етап – встановлення зовнішньої вентиляційної решітки. При грамотно виконаному монтажі буде можливість здійснювати регулювання кількості припливного повітря заслінкою. І важливо пам’ятати, що з метою підтримки працездатності та ефективності роботи компактної припливної вентиляційної установки необхідно хоча б два рази на рік чистити її фільтруючі елементи.

Монтаж витяжної вентиляції

Що ж являє собою встановлення витяжної вентиляції? Щоб відповісти на це питання, треба для початку визначитися з її типом. Адже витяжна вентиляція може бути як місцевою (локальною), так і загальною. Коротко розповімо про те, в чому полягає монтаж обох цих типів витяжної вентиляції.

Місцева витяжна вентиляція призначена для видалення повітря безпосередньо з тієї чи іншої зони. Вона може як просто видаляти відпрацьоване повітря, так і обмежувати поширення будь-яких виробничих відходів по приміщенню (місцеве відсмоктування). Монтаж витяжної вентиляції Тернопіль, як правило, полягає в розміщенні осьового вентилятора над робочою зоною. Правильно підібраний вентилятор ефективно видаляє відпрацьоване повітря. Якщо мова йде про виробничі приміщення, де мають місце бути шкідливі забруднення, пил або запахи, то нерідко до того ж до витяжного вентилятора монтується відсічна завіса, що зводить нанівець можливість поширення забруднень, що виділяються в робочій зоні.

Що стосується місцевої витяжної вентиляції житлових приміщень і невеликих офісів, то тут все зрозуміло – в стіну монтується витяжний вентилятор, що видаляє відпрацьоване повітря у вентиляційну шахту.

Загальна обмінна вентиляція, на відміну від локальної, централізовано видаляє відпрацьоване повітря з усіх приміщень, що обслуговуються системою вентиляції. Монтаж в даному випадку зводиться до встановлення відцентрових вентиляторів або ж до встановлення венткамери, яка здійснює примусову витяжку повітряних мас за допомогою системи воздуховодів.

Встановлення припливно-витяжної вентиляції

У квартирах, заміських будинках, офісах і багатьох інших приміщеннях і будівлях різного призначення широкого поширення набули припливно-витяжні системи вентиляції на базі припливно-витяжних вентиляційних установок, скорочено – ПВУ, що представляють собою єдиний шумоізольований корпус, всередині якого розташовані всі необхідні елементи. Монтаж припливно-витяжної вентиляції Тернопіль має на увазі застосування ПВУ з вбудованим пластинчастим або роторним рекуператором. Що стосується місця розміщення припливно-витяжних установок, то це, як правило, балкони, передпокої, міжстельовий простор або ж окремі технічні приміщення. Іноді припливно-витяжні установки монтують в спеціально відведених для цих цілей шахтах або ж на фасадах будівель.

Припливно-витяжна вентиляція на базі ПВУ має на увазі наявність розгалуженої мережі повітропроводів, а також таких елементів, як, наприклад, калорифер (канальний нагрівач, що служить для підігріву припливного повітря), фреоновий охолоджувач, шумоглушник, пульт управління і багато чого іншого. Крім того, серйозна система припливно-витяжної вентиляції завжди зав’язана на складній автоматиці, за допомогою якої, зокрема, можна інтегрувати ПВУ в систему «Розумний будинок».

Зрозуміло, монтаж приточно-витяжною установки – дуже складне завдання, що вимагає обов’язкового залучення досвідчених фахівців.

Особливості вентиляції для приміщень різного призначення

Безсумнівно, монтаж вентиляційних систем має безліч індивідуальних особливостей. Все залежить від призначення і функцій будівель і приміщень.

Вентиляція виробничих приміщень

Наприклад, встановлення вентиляції в приміщенні цеху, підприємства або виробництва пов’язане із застосуванням особливого типу воздуховодів, що володіють ступенями захисту від агресивних і шкідливих середовищ. Вентилятори тут застосовують виключно відцентрові і дахові. Як правило, на підприємствах є джерела шкідливих виділень, для утилізації яких застосовують місцеві відсмоктувачі. При цьому важливо враховувати індивідуальні особливості конкретних виділень, дані по яких повинен надавати технолог підприємства.

Монтаж вентиляції в приватному будинку

Вентиляція котеджу, звичайно ж, теж може бути різною в залежності від призначення його приміщень. Для постійного оновлення повітря в спальнях, вітальнях і інших житлових приміщеннях використовується припливна вентиляція. У свою чергу, кухні, туалети, ванни, а також приміщення для куріння обладнуються локальними витяжками. Що ж стосується постірочних і басейнів, то тут часто монтують вентиляцію укупі з системами осушення.

В цілому, найчастіше монтаж вентиляції Тернопіль в приватному будинку передбачає монтаж приточно-витяжноъ вентиляційної установки з рекуператором.

Встановлення вентиляції в квартирі

Квартирна вентиляція, що логічно, багато в чому схожа з вентиляцією заміських будинків. Вентилювання житлових приміщень тут здійснюється із застосуванням все тих же припливно-витяжних установок. До речі, як в квартирах, так і в будинках, при монтажі вентиляції також встановлюють і системи кондиціонування повітря. Найчастіше тут використовують побутові спліт-системи, але іноді і вдаються до більш складного і технологічного обладнання, як то мульти спліт-системи або навіть мультизональні VRF-системи.

Треба сказати, що монтаж вентиляції квартири, як і установка вентиляції в будинку починається з відвідин об’єкта інженером, після чого складається договір на розробку проекту. Після здачі проекту підписується договір на поставку і монтаж вентиляції і кондиціонування, вноситься передоплата, і починається робота з прокладання повітропроводів і монтажу вентиляційного обладнання. Після закінчення монтажу обов’язково повинна бути проведена пусконалагодження системи вентиляції. Про неї розповімо далі.

Пусконалагоджувальні роботи вентиляції

Пусконалагоджувальні роботи систем вентиляції – це заключний етап її прийому в експлуатацію, що полягає в перевірці основних фактичних показників роботи вентиляційної системи. Її мета – порівняння отриманих показників з проектними і, при необхідності, регулювання системи для досягнення проектних параметрів. Система вважається зданою в експлуатацію тільки після закінчення ПНР і оформлення відповідних технічних паспортів.

Пусконалагоджувальні роботи з вентиляції

Ціна на встановлення вентиляції

Вартість встановлення вентиляції може варіюватися від декількох тисяч до декількох сотен тисяч гривень. До того ж єдиного прайса на системи вентиляції в українських компаній немає. Кожна компанія, керуючись тими чи іншими міркуваннями, встановлює свої ціни. Як правило, ціни на вентиляцію залежать від призначення системи, рівня устаткування, яке застосовує, площі приміщення, складності монтажу, професійної кваліфікації монтажників і реноме компанії.

Ми в нашій компанії  розробили прайс на монтаж вентиляції Тернопіль, який містить основні розцінки на монтаж вентиляції і тому служить нашим замовникам досить точним орієнтиром при плануванні бюджету, необхідного для вирішення питань мікроклімату. Проте, точні ціни на монтаж вентиляції завжди встановлюються за результатами розробки проекту.

Встановлення вентиляції в ванній кімнаті

Будь-яке приміщення, житлове чи нежитлове, має вентилюватися. У приміщеннях з вікнами вентиляція здійснюється природним шляхом. У тих приміщеннях, в яких немає можливості забезпечити природну вентиляцію, виконується установка примусової вентиляції. У квартирі такими приміщеннями є ванна кімната і туалет. До того ж в цих кімнатах підвищена вологість. Тому важливо, щоб у ванній кімнаті і туалеті була забезпечена хороша вентиляція. Тут ми розглянемо монтаж вентиляції Тернопіль на прикладі ванної кімнати.

Нагадуємо, що електромонтажні роботи слід проводити тільки з повним дотриманням вимог техніки безпеки.

Щоб встановити примусову вентиляцію, нам знадобляться:

  • 3х жильний кабель, що не підтримує горіння (наприклад, ВВГнг 3х1,5 мм²);
  • вентилятор з реле часу (таймером) і ступенем захисту IP24 або вище.

Схема підключення вентилятора

Потрібно відзначити, що управління вентилятором слід виробляти від вимикача освітлювального приладу, який встановлений у ванній кімнаті.

До моменту монтажу вентилятора зазвичай буває змонтований і промаркований (маркування «Гр. Осв.») трижильний кабель для живлення групи освітлення.

Також до цього моменту бувають змонтовані від розподільчої коробки:

  1. до місця встановлення одноклавішного вимикача – двожильний кабель з маркуванням на оболонці «Вимк.»;
  2. до місця установки освітлювального приладу – трижильний кабель з маркуванням “Світло”.

У штробі прокладаємо 3-х жильний кабель ВВГнг перетином 1,5 мм² від розподільчої коробки до місця, де буде проводитися встановлення вентилятора. При цьому кінець кабелю повинен мати запас довжини для повторного з’єднання. Виконавши прокладку кабелю, зачищаємо оболонку і ізоляцію і виробляємо маркування жил за наступною схемою:

  • жила сірого кольору для підключення живлення – позначити “L”;
  • жила коричневого кольору, яка використовується для управління вентилятором через таймер – позначити “Т”;
  • чорна жила для підключення робочого нуля – позначити “N”.

У розподільній коробці позначаємо оболонку кабелю як «вентиляція», далі зачищаємо і маркуємо жили:

  • жила сірого кольору – позначити “L”;
  • жила коричневого кольору – позначити “Т”;
  • чорна жила – позначити “N”.

Після цього жили з однаковими маркуванням з’єднуємо. Оскільки управління вентилятором буде здійснюватися через вимикач, жилу з маркуванням “Т” необхідно з’єднати з провідниками, які мають маркування “Lсвітло”.

Виконавши прокладку, фіксацію і з’єднання кабельних ліній, виробляємо оздоблювальні роботи. Потім переходимо до монтажу вентилятора.

Для початку знімаємо декоративну лицьову панель. Після цього за допомогою викрутки встановлюємо таймер в межах від 15 секунд до 45 хвилин. Наприклад, якщо встановити таймер на 5 хвилин, то після відключення світла у ванній кімнаті вентилятор продовжить працювати протягом цього часу, провітрюючи її вже під час вашої відсутності.

Після налаштування заводимо кабель в отвір і виконуємо підключення до відповідних клем:

  • жилу сірого кольору з маркуванням “L” – до клеми “L”;
  • коричневу жилу з маркуванням “T” – до клеми “T”;
  • чорну жилу “N” – до клеми “N”.

Здійснивши підключення, за допомогою саморізів встановлюємо до стіни і повертаємо назад декоративну кришку з антимоскітною сіткою. Закручуємо кріпильний шуруп.

Таким чином, ми виконали підключення вентилятора у ванній кімнаті.

Поширені запитання

📚 Які переваги має монтаж вентиляції у житловому приміщенні?

Монтаж вентиляції допомагає зберегти здоров’я людей, які проживають у будинку, шляхом забезпечення свіжого повітря, а також допомагає уникнути накопичення шкідливих речовин та запахів у внутрішньому просторі.

🌎 Які є основні етапи монтажу вентиляційної системи?

Основні етапи монтажу вентиляційної системи включають: розробку проекту системи вентиляції, монтаж каналів та вентилятора, підключення системи до центральної системи вентиляції, а також відлагодження та налагодження системи після монтажу.