Монтаж змішувача в ванній Тернопіль – абсолютно першочерговий процес ремонту ванної.

Головне, визначити початкову мету: чи потрібно встановити змішувач в абсолютно нову ванну кімнату або зробити заміну старого. Від визначення цього завдання залежить багато чого: весь спектр робіт постараємося розглянути саме з цієї позиції.

«Муки вибору» або як знайти вдалий змішувач

Насамперед йдемо в магазин будівельних матеріалів та сантехнічних аксесуарів, щоб здійснити вибір змішувача: героя нашого встановлення.

Для того щоб змішувач служив довго, він повинен відповідати наступним критеріям:

  • змішувач виконаний з важкого металу. Таке виконання речі є гарантією його довговічності. Можливо, у важкій деталі знайдуться недоліки, але прослужить такий змішувач однозначно довше свого легкого товариша.
  • дешевші змішувачі виготовляються, наприклад, з силуміну, який відомий як сплав з кремнію і алюмінію. Такі моделі будуть служити недовго: сама структура сплаву передбачає ламкість від води з плином часу. Головна перевага таких змішувачів: їх ціна. Якщо заощадити: ваше завдання, а незабаром у вас з’явиться можливість оновити ванну ще раз: беріть такий варіант! Для дачних ванних кімнат, якими ми користуємося набагато рідше, ніж тими, де знаходимося постійно, такий варіант цілком підійде.
  • до категорії «ідеальний» змішувач варто віднести латунний: це поєднання надійності, привабливої, але помірно дорогої вартості і хорошого дизайну. Коли виникає деформація самої деталі, що складно уникнути, монтуючи її, загальна зносостійкість латунного змішувача залишається високою: притискна гайка, яка є найбільш вразливим місцем будь-якого змішувача, залишається цілою. Значить, вода не зможе проникнути, що в подальшому спровокує інші дефекти.
  • однозначно важливо враховувати і тип змішувача в залежності від тієї поверхні, на яку він буде поставлений: збірка змішувача на ванні або ж встановлення на стіні, раковині. Потрібно також грунтовно розрахувати показники: якщо встановити над ванною лійку душу, то на якій висоті, якщо ніс змішувача досить довгий, чи підходить він для монтажу над раковиною і так далі.

Не варто довіряти країні-виробнику змішувача, як гаранту довгої служби: німецькі та голландські моделі можуть бути більш еклектичними і елегантними, однак, вони зроблені під реалії і традиційні водопровідні схеми західних держав. Цілком можливо, що, навіть виконані з понад якісного матеріалу, вони прослужать куди менше вітчизняних важких приладів.

Різноманітні характеристики змішувача обов’язково потрібно переглянути в інструкції до нього.

Демонтаж застарілого змішувача: прості кроки для виконання

Ставши невеликим експертом в питанні вибору кращого змішувача, можна рухатися далі. Якщо старий змішувач все ще знаходиться у ванній, то демонтувати його – наш наступний крок, після якого спробуємо розібратися, як поставити змішувач.

Найголовніші етапи, які потрібно пройти:

  • подача води в ванну кімнату повинна бути надійно перекрита. Перевірте цей факт, перш ніж приступити до демонтажу.
  • за допомогою розвідного ключа необхідно спустити залишки води в змішувачі (таке трапляється), а потім відкрутити деталь інтер’єру зі стіни. Увага: різьблення на фітингу повинно залишитися цілим, щоб служити вірою і правдою з новим змішувачем!
  • прибираємо клаптики підметки, які можуть виявитися на різьбі.

Встановлення починається

Будь-який новий змішувач складається з різних деталей, які зазвичай продаються в комплекті до нього, а, значить, пора дізнатися, що таке збірка змішувача. До речі, комплектуючі зазвичай акуратно розпаковані в окремі пакетики, для зручності.

Для гарної збірки першочергова справа – наявність всіх деталей, строго за списком:

  1. Найголовніший, основний блок
  2. Гусак
  3. Шланг для душу
  4. Лійка для душу
  5. Прокладки
  6. Ексцентрики
  7. Плафони, які виконують декоративні функції.
  8. Гайки для кріплення виробу

Найлогічніше рішення: зіставити інструкцію по збірці змішувача з наявними деталями. Якщо чогось не дістає, необхідно докупити або попросити відшкодувати ці комплектуючі, але, ні в якому разі не починати збірку – можна порушити процес, упустивши навіть крихітну деталь!

Збирати змішувач можна, використовуючи спеціальну ФУМ стрічку або клоччя, яке краще змішати з пастою, що продається в спеціалізованих сантехнічних магазинах.

Далі в свою роль вступають ексцентрики: саме вони допомагають здійснити кріплення змішувачів до фітингів труб. Ексцентрики сприяють зміні відстані між трубами до шуканого значення: 150 мм.

Коли ексцентрики вмонтовані, пора спробувати приєднати до них основний блок змішувача – прикрутити його. Залежно від того, чи вдається ця дія без проблем, розуміємо, чи правильно розрахована відстань між водопровідними трубами, якщо виникли складнощі – міняємо розташування ексцентриків, «підганяючи» під потрібний параметр.

Якщо і ця операція відбувається успішно, знімаємо блок і встановлюємо декоративні плафони до ексцентриків. Плафони прикручуємо якомога щільніше до обробки.

Ось тепер саме час монтувати основний блок остаточно: зовсім необов’язково при цьому використовувати додаткову обмотку: прокладки всередині притискних гайок, які йдуть в комплекті до змішувача, виконують функцію ущільнювача. Гайки підтягуємо ключем: і готово!

Невелика перевірка нового змішувача завершить серію робіт: відновимо хід води, трохи покрутивши крани. Якщо буде виявлено витік води, варто підкрутити гайки сильніше.

Важливе уточнення: будь-яке використання гайкових і розвідних ключів варто вважати винятковим: бажано користуватися ними по мінімуму, щоб не пошкодити нові деталі, порушивши тим самим загальну структуру змішувача. Краще бути акуратним на початку шляху, ніж постійно виправляти дрібні помилки згодом.

Якщо ми вперше встановлюємо змішувач у ванній кімнаті?

Коли ремонт у ванній кімнаті: початок всіх початків, а збірка і монтаж змішувача у ванній Тернопіль повинен здійснюватися на зовсім нову поверхню, не варто боятися складностей – інструкція виручить і в цьому випадку. Отже, як підключити змішувач на порожню стіну? Головні пункти «до» установки:

  1. Вибір якісної моделі змішувача (дивитися вище).
  2. Розмітка поверхні, заміри висот, ширини для подальшої прокладки підводних труб.
  3. Вибір цих самих додаткових труб: вони можуть бути виготовленими із пластику або металопластику. Пластикові труби служать менше, ніж металопластикові. Це обумовлено властивостями матеріалів. До того ж, пластикові будуть сприйнятливі до зміни температури води, що також варто враховувати.
  4. Купуємо кран, щоперекриває, який буде служити запасним клапаном між основними трубами водопроводу і додатковими пластиковими трубами – підводами.

Встановлюємо змішувач на висоті 25-35 см над рівнем ванної: до цього ж показника виводимо труби-підводи, на які встановлюємо фітинги.

Умови якісного монтажу фітингів:

  • дотримуємося покладену (в 15 см) відстань між фітингами, розміщуємо їх горизонтально, на одній лінії.
  • після того, як фітинги встановлені, оглядаємо і оцінюємо їх на «паралельність». Якщо все в порядку, виконуємо збірку основного блоку змішувача, з’єднуємо конструкцію, проводимо перевірку на водонепроникність. Виключаємо серйозний вплив на деталі розвідним або гайковим ключем!

Ці прості, але корисні поради по встановленню і збірці змішувача в домашніх умовах покликані допомогти кожному, хто збирається ремонтувати ванну кімнату, а також для початківців фахівців в справі монтажу обладнання для ванних кімнат і кухонь.

Що впливає на вартість монтажу змішувача?

Ви плануєте встановити змішувач або зробити заміну на новий, але не уявляєте, скільки це буде коштувати? Ознайомтеся з середніми цінами або напишіть нам через форму зворотного зв’язку на сайті нашої компанії.

На підсумкову вартість впливають такі чинники:

  • модель змішувача;
  • необхідність у виконанні демонтажу;
  • необхідність в підготовці місця монтажу змішувача;
  • трудовитрати на покупку матеріалів;
  • ціна на проведення роботи;
  • роботи вночі.

Монтаж змішувача у ванній своїми руками

Монтаж змішувача у ванній Тернопіль дещо відрізняється від встановлення змішувача для кухонної мийки, тому що труби у ванній можуть бути замуровані в стіну і назовні виступати тільки невелика частина з різьбленням для підключення змішувача. Якщо труби не закладені в стіну, то проходять вони уздовж стін, і змішувач буде на відстані від стіни.

Давайте визначимо завдання конкретніше – тому що у ванній кімнаті часто встановлюють два змішувачі: один над ванною, другий над раковиною. Так ось, тут буде тільки про той, що над ванною, а над раковиною … змонтуємо разом з раковиною.

Що потрібно знати, перш ніж братися за монтаж змішувача у ванній?

Практично, всі змішувачі мають приєднувальний розмір 1/2 дюйма і відстань між осями трубок 150 мм плюс-мінус 15 мм. Ці розміри слід врахувати при монтажі трубопроводу, і обов’язково виміряти дані відстані у змішувача, купленого заздалегідь.

Якщо змішувач поворотний, то вибираємо місце для монтажу змішувача у ванній Тернопіль ще й з урахуванням повороту.

Висота змішувача від чистової підлоги 120 см.

Втім, місце для змішувача над ванною визначити можна так: тимчасово ставимо ванну на те місце, де вона повинна стояти. Після чого проводимо рівно по центру ванни лінію на стіні вертикально вгору, вибираємо потрібну висоту, як правило, не більше 30 см. Свердлимо два отвори з міжцентровим 150 мм.

Отвори потрібні, якщо потрібно підвести до змішувача труби гарячої та холодної води з приміщення, що знаходиться за стіною (перегородкою), таке планування в більшості квартир, де стіною розділені ванна і туалет. Зазвичай стояки знаходяться в туалеті, а в ванну вже звідти заводяться трубки. Якщо у вас все в одному приміщенні (скажімо, стара квартира з поєднаним санвузлом або приватний будинок, де санвузол теж поєднаний з якої-небудь причини), тоді, швидше за все, свердлити стіну наскрізь не потрібно. Це натяк на те, щоб ви виходили зі своєї ситуації, а не сліпо копіювали б. Але оскільки тут йдеться тільки про монтаж змішувача у ванній Тернопіль, то не станемо тут розповідати, як змонтувати водопровід з різних труб, а продовжимо по темі.

У комплекті зі змішувачем йдуть прокладки, втулки-ексцентрики і декоративні чашки:

Монтаж змішувача у ванній: послідовність роботи

Розглянемо покроково, як виконується монтаж змішувача у ванній Тернопіль.

На мале різьблення втулки ексцентрика намотуємо клоччя (льон) по ходу різьблення:

Після намотування пригладжуємо намотаний льон рукою, трохи намазуємо спеціальний герметик – і розмазуємо теж рукою по льону.

Увага! При покупці сантехнічних комплектуючих можна зіткнутися з такою проблемою: на деяких різьбах немає насічки, чому клоччя при накручування другий деталі буде сповзати по різьбі. Так ось, якщо немає насічок, робимо їх самі: можна плоскогубцями або газовим ключем трохи (не сильно!) постискати різьблення до появи насічок.

Можна для ущільнення різьби застосовувати фум-стрічку: береться фум-стрічка, бажано товстіша, намотується в натяг по різьбі. Відривається і пригладжується рукою. Герметик до фум-стрічки не потрібен.

Укручуємо ексцентрик в муфту – в отвір на виведення трубопроводу:

Втулки-ексцентрики потрібні для випадку, якщо виводи трубопроводу вийшли не на одному рівні, або якщо міжосьова відстань вийшло не 150 мм.

Після того як за допомогою ексцентриків виставлено необхідну міжосьову відстань і рівень, прикручуються всі інші частини змішувача:

І далі прикручуємо шланг душової лійки і утримувач для душу:

Ось і весь монтаж змішувача у ванній Тернопіль. Нічого складного, ніяких дорогих інструментів, тільки гайкові ключі та свої руки. Успіхів.

Поширені запитання

📚 Які є типи змішувачів для ванних кімнат?

Найпоширенішими типами змішувачів для ванних кімнат є одноручкові та дворучкові змішувачі. Також є багатофункціональні змішувачі з різними налаштуваннями тиску та температури води.

🌎 Які матеріали змішувачів є найбільш популярними?

Найпоширеніші матеріали для змішувачів у ванній кімнаті – це метал та пластик. Зазвичай металеві змішувачі виготовляють з латуні або нержавіючої сталі, а пластикові – зі спеціальних полімерних матеріалів, які відповідають вимогам гігієни та безпеки використання.