Виконуючи плиточні роботи Тернопіль майстри діють відповідно до особливостей матеріалу, що використовується для облицювання. Але яка б технологія укладання плитки не застосовувалася, без ретельної підготовки поверхні, придбання необхідних інструментів і витратних матеріалів (клейового складу, грунтовки, заповнювача швів і бітумної гідроізоляції) не обійтися.

Будь-які роботи починаються з ретельної підготовки поверхні. У випадку з плиткою поверхня повинна бути вирівняна за допомогою штукатурних сумішей або плиткового клею.

Стіни або підлога при проведенні плиточних робіт Тернопіль очищаються від пилу і бруду і промиваються. З бетону видаляються відшарування; якщо є залишки неводостійкої фарби, то їх прибирають; якщо фарба водостійка, то її просто зачищають. Для підлог розроблені спеціальні вирівнювачі.

Після очищення на підготовлену поверхню наноситься грунтовка. Якщо стіна гладка і рівна, то ґрунтовку перед застосуванням розбавляють водою у співвідношенні 1: 2. Якщо обробляються місця, де можливо пряме попадання вологи, то на основу з гіпсових штукатурок і гіпсокартонних листів наноситься гідроізоляція.

Перш ніж приступити до плиточних робіт Тернопіль, слід придбати необхідні інструменти, список необхідних засобів формується в залежності від типу робіт, вибору облицювального матеріалу, стану поверхні, з якою необхідно працювати, і від інших нюансів, дрібних і не дуже.

В арсенал інструментів і пристосувань, потрібних для укладання плитки, входять:
  • рейка довжиною 2 м (використовується для визначення нерівностей поверхні);
  • топірець (застосовується для вирівнювання поверхні і нанесення насічки);
  • рулетка (знадобиться для проведення вимірювань);
  • кутник (необхідний для перевірки прямих кутів);
  • молоток невеликої ваги (для забивання цвяхів, підтески і отколку плитки і її опади);
  • рівень (застосовується для нанесення відміток);
  • шнури і схили (використовуються для встановлення вертикальних маяків і їх перевірки);
  • ємність для замісу розчину (невеликих розмірів, оскільки розчин замішується поступово, по ходу робіт);
  • малярська кисть (застосовується для зволоження зворотного боку плитки і поверхні; форма кисті може бути плоскою або круглою, тоді як щетина обов’язково повинна бути жорсткою);
  • склоріз (дозволяє розрізати плитку);
  • ножівка (підійде для розпилу; повинна бути гострою, з дрібними зубами);
  • кусачки і щипці (знадобляться, щоб відламати від плитки шматочок);
  • точильний брусок (для обробки гострих країв);
  • кельма або лопатка (необхідні для нанесення розчину і його вирівнювання);
  • штирі (для контролю розмірів швів);
  • гумовий шпатель (цей інструмент для укладання плитки застосовується при закладенні стиків між плитками; він повинен бути пружний і еластичний);
  • Валіковий каток з еластичною і жорсткою гумовою насадкою (для притискання плиток з ПВХ);
  • ганчір’я або ганчірка (знадобиться для витирання кахлю);
  • шліфувальна шкірка (з дрібними і великими зернами; для чорнової і остаточної шліфовки).

  • Основні витратні матеріали для укладання плитки на підлогу і стіни

Основними витратними матеріалами для укладання плитки є клейовий склад, заповнювач швів, грунтовка і бітумна гідроізоляція.

Клейові склади.

                                                                   

При проведенні плиточних робіт Тернопіль використовуються сучасні клейові склади декількох різновидів.

Універсальний клей для плиток на основі з цементу зі спеціальними добавками: з його допомогою виробляється облицювання внутрішніх поверхонь основ для підлоги і стін керамічною плиткою, що вбирає воду.

Еластичний плитковий клей на основі з цементу зі спеціальними добавками відрізняється високою міцністю. Цей матеріал для укладання плитки застосовують при зовнішнього і внутрішнього облицювання поверхонь, які схильні до високих навантажень (гаражі), термічному впливу (балкони, тераси, опалювальні підлоги) або не вбирають воду (із залишками масляної фарби і клею, метал, плитка, пластик). Даний клей підходить для роботи з керамогранітом і керамічною плиткою.

Високоміцний клей, що швидко твердіє, на основі цементу зі спеціальними добавками особливо ефективний у разі проведення термінового ремонту, коли потрібна швидка готовність поверхні – наприклад, для коридорів, сходових маршів і т.ін. Використовується для плиткових облицювальних робіт з використанням керамограніта і будь-якого керамічного матеріалу.

Білий високоміцний плитковий клей на основі з цементу зі спеціальними добавками прекрасно підходить для роботи з облицювальними плитами з мармуру, напівпрозорою плиткою або мозаїкою на основі підлоги і стін.

Спочатку визначається поглинання плитки шляхом нанесення на її тильну поверхню декількох крапель води. Плитка вважається вбираючою, якщо вода вбралася, і невсмоктуючою, якщо ні. Не рекомендується змочувати її водою безпосередньо перед укладанням.

Коли на поверхні нанесеного клею утворюється тонка підсохла плівка (при торканні він не залишається на пальцях), то його необхідно прибрати і нанести новий. В процесі укладання на великих площах зовнішніх робіт необхідно врахувати деформаційні шви. Після роботи інструменти та обладнання промиваються водою.

Заповнювач швів

Крім клейових складів для плиточниї робіт Тернопіль знадобиться заповнювач швів. Цей витратний матеріал для укладання плитки на підлогу і стіни використовується при закладенні стиків між керамічними виробами шириною до 6 мм при зовнішньому і внутрішньому облицюванні. На один квадратний метр витрата матеріалу становить від 0,6 до 1,2 кг в залежності від розмірів плитки і ширини швів.

Користуватися заповнювачем швів необхідно наступним чином. Перші два тижні поверхні, забиті за допомогою заповнювача швів, чистяться тільки водою. Попадання струменя води – наприклад, при включенні душу – допускається як мінімум через тиждень. Чищення облицювального покриття дозволяється тільки через два тижні. Особливої ​​ретельності вимагає обробка затіркою, оскільки залишкова волога в основі, нерівномірний вміст вологи в розчині або клеї можуть привести до утворення плям і зміни кольору. Для шорстких, пористих і матових покриттів проводиться пробне закладення швів, яке дозволяє уникнути зміни пігментації на поверхні. Після роботи інструменти та обладнання промиваються водою.

Грунтовка

Говорячи про те, які матеріали потрібні для укладання плитки, не можна забувати про грунтовку глибокого проникнення. Цей витратний матеріал за рахунок хорошої проникаючої здатності застосовується для початкової обробки гігроскопічних основ, до яких відносяться гіпсова штукатурка, наливні підлоги, гіпсокартонні листи та інші покриття, що добре вбирають вологу. В результаті покращується адгезія при укладанні керамічної плитки і зміцнюється поверхня.

Грунтовка інших різновидів використовується для обробки основ, які  всмоктують вологу, наприклад, бетону.

Бітумна гідроізоляція

У сферу застосування бітумної гідроізоляції входять:
  • гіпсові основи (пазогребневі плити, гіпсова штукатурка, гіпсокартонні і гіпсоволокнисті листи і т.ін.);
  • ізоляція місць, які схильні до потрапляння води – наприклад, у ванній – до укладання облицювальної плитки;
  • захист поверхні від проникнення води і вологи в підвалах або при обробці фундаментів;
  • ізоляція плавальних басейнів до укладання облицювальної плитки;
  • ізоляція терас, балконів, плоских дахів і т.ін .;
  • захист металевих конструкцій і днища автомашини від корозії.

До безперечних переваг бітумної гідроізоляції відносяться її видатні характеристики. Цей матеріал для плиткових робіт не є небезпечним для здоров’я, має слабкий запах, не містить розчинників, тому може застосовуватися для захисту внутрішніх поверхонь ємностей для питної води.

Також бітумна гідроізоляція стійка до ультрафіолетового випромінювання, атмосферних впливів і перепадів температур від -20 ° С до +80 ° С.

Після того як ви вибрали відповідну плитку, а також приготували всі інструменти і матеріали, можна приступати до самих плиткових робіт Тернопіль.

Облицювання підлоги плиткою

Перед початком робіт слід знайти середину приміщення. Для цього необхідно виміряти параметри кімнати. За нею буде зручно вирівнювати керамічні плитки. Також слід розрахувати кількість плиток, які вмістяться в один ряд.

Провівши всі необхідні виміри, на підлогу за допомогою кельми або шпателя можна рівномірно наносити клей. Так само, як і в випадку з облицюванням стін, необхідно наносити помірну кількість клею. Клейовий склад прочісується зубчастим шпателем.

Як припускає правильна технологія укладання, перша плитка на підлогу кладеться біля стіни або по осі приміщення. За першою плитці вирівнюється перший ряд. Плитки необхідно втиснути в клей і постукати по ним гумовим молотком. Для того щоб ряди виходили рівними, спочатку викладається перший ряд плиток зліва направо. За цими плитками закріплюється направляючий шнур, по якому викладається наступний ряд.

Облицювання стін плиткою

Після того як поверхня підготовлена, можна приступати до замішування клею. Зазвичай використовують такі пропорції замішування: до однієї частини води додають три частини сухої клейової суміші. Отриману суміш слід витримати хвилин 10 і знову перемішати.

Якщо отримана консистенція в чимось не влаштує, завжди можна додати трохи води або клейової суміші.

Після приготування суміш наноситься на загрунтовану основу за допомогою зубчастого шпателя. При цьому використовується його гладка сторона. Потім клейовий розчин рівномірно розподіляється по поверхні до отримання гладкого і рівного шару.

Згідно правильної технології укладання плитки на стіну, клею слід наносити стільки, щоб можна було його обробити до початку висихання, тобто протягом 15 хвилин.

Після цього шар розчину прочісується зубчастою стороною шпателя. Там, де буде проходити верхній ряд плитки, необхідно виконати горизонтальну протяжку на висоту однієї плитки.

Плитка укладається на клейовий шар і притискається з невеликим зсувом. Положення приклеєної плитки можна підкоригувати протягом 10 хвилин.

Обробка швів

 

Маса для заповнення швів наноситься за допомогою шпателя або гумової терки і розтирається щодо оброблюваних швів по діагоналі. Як тільки шовний розчин почне тверднути і стане тьмяніти, його необхідно зачистити.

Для цього береться волога губка, за допомогою якої розчин стирається з самої плитки і вирівнюється по крайках. Після цього необхідно дочекатися висихання швів, очистити їх м’якою губкою і відполірувати.

Шви на підлозі також потребують заповненні. Для цього шовна маса виливається на поверхню підлоги і розподіляється по діагоналі щодо оброблюваних швів. Залишки матеріалу необхідно зняти за допомогою гумової терки.

Плиточні роботи Тернопіль – процес досить трудомісткий. Це роботи, що вимагають особливої ​​ретельності і уважності. При правильному виконанні плиточних робіт, плитка буде служити дуже і дуже довго. Плиточні роботи Тернопіль стають достатньо витонченим ремеслом. На ринку з’являються нові по дизайну і за формою моделі, що дозволяють якісно і красиво виконувати роботи. І при проведенні плиточних робіт необхідно використовувати тільки якісні й перевірені матеріали.

Плиточні роботи Тернопіль вимагають високого професіоналізму, тому повинні виконуватися виключно висококваліфікованими фахівцями-плиточниками і майстрами своєї справи.

Наша компанія виконає плиткові роботи будь-якої складності під ключ!

Поширені запитання

📚 Як правильно підготувати поверхню перед плиткуванням?

Перед плиткуванням поверхню слід очистити від пилу та бруду, зняти старий шар покриття та перевірити її рівність. В разі необхідності, додатково затерти шпаклівкою або зробити шар самовирівнюючої суміші.

🌎 Які інструменти потрібні для проведення плиточних робіт?

Для проведення плиточних робіт потрібні наступні інструменти: плиткоріз, рівень, маркер, шаблон для вирізання отворів, зубчаста гладильна дошка, кийок, гумовий молоток, шпатель для нанесення клею та шпаклівки, а також губка для зняття зайвого клею з поверхні плитки.