Перед проведенням ремонту в квартирі необхідно провести підготовчі роботи одним з таких етапів є улаштування стяжки для підлоги. У квартирі стяжка Тернопіль необхідна так як вона є основою чистової підлоги. Від якості виконаних робіт по стягуванню залежить наскільки довговічним буде чистова підлога. Як правило в квартирі для фінішного покриття підлоги використовують керамічну плитку, штучний паркет (паркетну дошку), ламінат цей список можна продовжувати нескінченно довго.

Стяжка Тернопіль підлоги в квартирі як правило має багатошарову структуру іноді звану “пирогом”. Товщина шару стяжки, а також кількість її шарів залежить від декількох факторів, наприклад якості перекриття або виду чистової підлоги. Як наслідок до виконання робіт по влаштуванню стяжки в квартирі необхідно продумати який вид фінішного покриття буде використаний. При використанні звичайного методу влаштування стяжки вона буде складатися з двох шарів чорнового і фінішного. Давайте більш детально розберемо яким чином буде укладатися основа для чистової підлоги. У цьому прикладі розглянемо два види фінішних покриттів це паркетна дошка і керамічна плитка. Плитка укладається в коридорі, ванній кімнаті, туалеті і на кухні. У кімнатах використовуємо паркет. Так як товщина паркету і керамічної плитки різні стяжку необхідно робити окремими ділянками і товщина її буде різна.

Встановлення маяків для стяжки

Після демонтажу старого покриття необхідно визначити стан основи і визначити перепади висоти. Щоб визначити перепад рівня в квартирі, по стінах приміщення проводиться нульовий рівень. Після цього встановлюються маяки для влаштування стяжки Тернопіль. Нульовий рівень виставляється за допомогою лазерного нівеліра або водяним рівнем також званим «Ватерпасом». Не рекомендується використовувати бульбашковий рівень так як досить велика ймовірність помилки.

Після виробництва цих вимірювань на стінах квартири, проводиться горизонтальна лінія на висоті одного – півтора метра від основи підлоги. За допомогою цієї лінії, вона також називається нульовий рівень, можна визначити яка товщина стяжки необхідна в квартирі. Якщо необхідна товщину стяжки перевищить 50 мм то необхідно провести армування фіброю або металевою сіткою. У разі укладання стяжки на лоджії проводиться утеплення за допомогою полістеролбетона, плити з мінеральної вати або пінополіетилену. Товщина утеплювача повинна бути не менше 50 мм. До укладання утеплювача необхідно провести пароізоляцію основи. Для того щоб стяжка Тернопіль мала рівну поверхню, для укладання фінішного покриття, проводиться встановлення маяків. Висота на якій встановлюються маяки в квартирі може бути різною. Вона залежить від типу використовуваного фінішного покриття, для керамічної плитки це від 12 до 15мм, з урахуванням клею, для паркету – 18 – 25мм з урахуванням фанери товщиною від 8 мм. Товщина другого шару стяжки становить 10-20 мм. Отже, верхній рівень чорнової стяжки буде в середньому на 30 – 45мм нижче рівня чистової обробки підлоги. Мінімальна товщина стяжки для квартири повинна бути не менше 30 мм. Якщо заощадити і зробити більш тонку стяжку вона потріскається, фінішне покриття провалитися, це спричинить за собою витрати на демонтаж і укладання нової підлоги. Товщина в 30 мм для стяжки підлоги обумовлена ​​тим що основним компонентом суміші є портландцемент, його властивості мають на увазі укладення не меннее 30мм. Використання напівсухої стяжки Тернопіль в квартирі є більш економічним, ніж укладання стандартної “мокрої” стяжки і подальше вирівнювання дорогими самонівілюючими складами. Заливка стяжки підлоги по “мокрій” технології має на увазі очищення основи від сміття і пилу, а також покриття грунтовки сумішшю, технологія напівсухої стяжки не вимагає проведення цих робіт, а як наслідок економить час і гроші.

Приготування суміші для стяжки підлоги в квартирі

Для приготування суміші для стяжки підлоги використовуються широко поширені готові матеріали, для приготування розчину необхідно слідувати інструкції. У ній відображено скільки води необхідно додати, скільки часу необхідно для для приготування розчину, які його експлуатаційні характеристики і т.ін. Тільки в разі суворого дотримання інструкції у Вас вийде якісний розчин для стяжки. Однак деякі параметри складу можуть відрізняться від заявленого в інструкції, наприклад час висихання розчину в значній мірі залежить від вологості повітря і температури в квартирі. Низька температура і висока вологість значно збільшують час висихання. При самостійному укладанні стяжки Тернопіль в квартирі необхідно звернути увагу на догляд за покладеною сумішшю. Для нейтралізації локального висихання і подальшого розтріскування стяжки необхідно протягом декількох днів підтримувати високу вологість покладеної стяжки. Після висихання першого шару “пирога” стяжки, можна приступати до влаштування наступних шарів. У туалеті, ванній кімнаті, на кухні і в передпокої можна встановити теплу підлогу. Надалі роботи по влаштуванню стяжки в цих приміщеннях будуть залежати від обраного типу теплої підлоги. Після встановлення теплої підлоги, зверху проводиться укладання керамічної плитки. У житлових кімнатах квартири наноситися другий, сомовиравніваний шар стяжки. За допомогою, розчинів, що само вирівнюються, можна згладити невеликі нерівності (рівень згідно БНіП не більше 1 мм на 2 м) стяжки які залишаються при заливці першого шару “мокрої” стяжки, дані розчини дуже прості в застосуванні, але досить дорогі. При використанні сумішей, що само вирівнюються, необхідно строго дотримуватися рекомендацій виробника, зазначені на упаковці. Пам’ятайте необхідно приділити увагу догляду за стяжкою, ні в якому разі не можна пересушувати підлогу, вона завжди повинна знаходитися помірно вологою, дотримання цього правила вкрай необхідно, в іншому випадку в стягуванні з’являться тріщини що спричинить дорогий ремонт. Після того як самовиравнівана суміш висохла підлога готова до укладання фінішного покриття – паркету або керамічної плитки.

Перевірка стяжки в квартирі

Але перед тим як приступати до укладання чистових матеріалів, необхідно провести ревізію виготовленої стяжки Тернопіль. Взагалі, при ремонті квартири, потрібно взяти за правило робити детальну перевірку проведених окремих етапів будівельних робіт. Це необхідно щоб виявити можливі недоліки основи і виправити їх з мінімальними втратами. Уявіть, що було б, якщо Ви помилилися з рівнем стяжки, або неправильно встановили теплу підлогу, або забули провести комунікації. Вам би довелося ламати не тільки частину стяжки, а й частину чистової обробки підлоги, а це зовсім інші витрати, і вони досить великі. Вам необхідно перевірити стяжку на рівність, відхилення від горизонталі. За будівельними нормами, це становить 2 мм на 1 м довжини. Перепад горизонту не повинен перевищувати 50мм, якщо це не передбачено конструктивними рішеннями. Провести простукування стяжки, якщо виявляються порожнечі, розкрити їх і залити свіжим розчином, те ж саме, виконати і з тріщинами. Якщо після проведеного обстеження виготовленої стяжки Тернопіль, Вас все влаштовує, можете приступати до укладання чистових матеріалів. У даній статті був описаний процес влаштування стяжки по “мокрій” технології як видно він досить довгий і трудовитратний, наша компанія пропонує улаштування стяжки в квартирі по напівсухий технології, даний спосіб має незаперечні переваги як у вартості так і строків виконання.

Ціни

Вартість робіт по влаштуванню стяжки підлоги в квартирі, без використання розчинонасоса, від 180 грн / м2 без урахування вартості матеріалу. Вартість робіт з матеріалом від 300 грн / м2, доставка і підйом матеріалу розраховуються окремо.

Викликати спеціаліста для складання кошторису а також для уточнення вартості стяжки підлоги в квартирі Ви зможете по телефону.

Стяжка підлоги своїми руками

Рано чи пізно кожен стикається з тим, що потрібно зробити наливну підлогу, підготувати поверхню під лінолеум або паркет, просто вирівняти поверхню, вивести всі підлоги на один рівень і ін. У всіх випадках потрібно робити стяжку Тернопіль.

Види стяжок

Існує десятки способів монтажу стяжки підлоги, але в основному вирівнювання ділиться на три види:

  • Цементно-піщана – розчин готується з піску, цементу і води. Інші компоненти додаються за бажанням. Застосовують готові заводські суміші або змішують сухі компоненти самостійно. Це найдешевший і найпоширеніший спосіб вирівнювання підлоги. Застосовують для великих нерівностей (від 3 см товщина готового покриття). Потрібна певна вправність і сильні руки.
  • Самовирівнююча – використовується якщо потрібно отримати ідеально рівну поверхню, якщо товщина стяжки невелика (до 1,5 см), основа під стяжку рівна. Часто використовують як фінішну, під фарбування. Самовирівнюючі суміші мають в своєму складі такі компоненти, які дозволяють розчину рівномірно розтікатися по поверхні, для кінцевого результату досить пройтися валиком.
  • Комбінована – на бетон лягає цементно-піщаний шар, для вирівнювання великих нерівностей, і самовирівнюючі, для заключного вирівнювання.

Основні етапи для тих, хто вирішив зробити стяжку підлоги своїми руками:

·        Підготовка підлоги

Перш ніж почати дізнаватися, як зробити стяжку Тернопіль, потрібно підготувати фонт роботи. Він включає в себе зняття старого покриття (якщо воно нетривке, занадто товсте, кришиться, нерівномірне, пузириться і ін.), Прибирання і очищення підлоги від сміття і пилу. Чистота підлоги від клею, лаку, частинок будь-якого підлогового покриття.

Крім цього, доведеться збити штукатурку на 15 см вище планованої висоти стяжки. Потім, по готовому покриттю можна буде привести стіни в норму.

Уздовж стін потрібно викласти шар поліетилену, на сантиметрів 15 вище від краю майбутнього покриття, щоб стіни не натягнули вологу від розчину.

Просочення підлоги перед укладанням розчину для стяжки. Можна прогрунтувати підлогу, можна просто рясно зволожити її для кращого зчеплення двох покриттів – старого і нового. При незначних коливаннях рівня (до 25 мм) її розводять до густоти кефіру, при різниці в рівні до 50 мм – до стану густої сметани.

·        Виведення рівня майбутньої стяжки підлоги своїми руками

Знаходиться найвища нерівність підлоги і по ній виводиться весь рівень, або ж вибирається потрібна товщина майбутньої стяжки Тернопіль (якщо заздалегідь відома висота майбутньої підлоги, наприклад, при вирівнюванні у всіх кімнатах по одному рівню). Для цього знадобиться рівень, і не важливо який, простий алюмінієвий у вигляді планки, гідро-, або прогресивний лазерний.

  •       Встановлення маяків

Щоб вивести ідеально рівну поверхню, уздовж стін кімнати укладаються спеціальні маяки, так звані рівні висоти. Підлога вирівнюється по їх краю. Для цієї мети можна використовувати як просто рівні дерев’яні планки, так і спеціальні будівельні маяки, оцинковані, в формі літери «Т». Вони встановлюються на ширину до 1,5 м, по довжині будівельного правила. Їм і буде рівнятися підлога на алебастрові «стоєчки», так, щоб верхній край маячків ідеально збігався з лінією рівня. Цей етап досить довгий і нудний, але як зробити стяжку підлоги без точних орієнтирів? Від точності установки маяків залежить якість готової поверхні.

·        Приготування суміші для стяжки

Можна придбати готові суміші, але зробити їх своїми руками не так важко. В окремій ємності ретельно змішується пісок і цемент в співвідношенні 3: 1. Цемент береться тільки чистий, не вологий, без глини і сміття. Марка не нижче 400. У готову розмішану суміш невеликими порціями додаються різні добавки, наприклад, фібру, для збільшення міцності готового покриття. Все це перемішуватися до повної однорідності, від якості перемішування залежить однорідність готового покриття.

В іншій ємності (в якій і буде замішуватися остаточний розчин) змішуються рідкі компоненти: вода і пластифікатор. Пластифікатор додається за бажанням, він робить розчин еластичним, зручним для роботи, і запобігає появі тріщин. Його необхідно близько 190 г на мішок цементу. Води береться в три рази менше, ніж цементу в суміші, і від розрахованого об’єму води віднімають обсяг пластифікатора, інакше кінцева суміш може вийти дуже рідкої.

У рідину додається суха суміш і змішується 15 хвилин, потім відставляється на пару хвилин і знову вимішується. Розчин для стяжки готовий, і використовувати його потрібно за 1,5 години максимум.

·        Монтаж стяжки підлоги

Готовий розчин рівномірно висипається біля дальньої стіни кімнати і за допомогою будівельного правила розрівнюється уздовж маяків і за рівнем з ними. Рухи правилом повинні бути до себе, зигзагами, поступово розрівнюючи суміш по підлозі. Одне приміщення потрібно робити за один день, з огляду на те, що готова суміш придатна максимум 1,5 години, тобто потрібно одночасно класти стяжку і готувати розчин. Таким чином, якщо робиться стяжка Тернопіль підлоги своїми руками, то повинно бути задіяно дві людини.

·        Догляд за готової стяжкою

Останній етап монтажу стяжки підлоги укладає в собі догляд. Готове покриття накривається поліетиленом або вологим покриттям на тиждень, в крайньому випадку, на день. Це запобіжить нерівномірне висихання і розтріскування підлоги. Можна просто кілька разів в день проходити вологим валиком або рясно збризкувати. Після цього стяжка Тернопіль ще повинна дійти протягом 3-4 тижнів, але в екстреному разі не менше тижня.

Поширені запитання

📚 Які матеріали використовуються для стяжки підлоги?

Для стяжки підлоги можуть використовуватись різноманітні матеріали, зазвичай це цемент, пісок, вода та спеціальні домішки. Залежно від типу роботи та вимог, можуть використовуватись також додаткові матеріали, наприклад, пластикові плити або металева арматура.

🌎 Як довго триває процес стяжки підлоги?

Час, необхідний для стяжки підлоги, залежить від різних факторів, таких як розмір приміщення, використані матеріали та складність роботи. У середньому, процес стяжки підлоги може зайняти від кількох днів до кількох тижнів. Детальнішу інформацію про терміни можна отримати у фахівців, що виконують роботи.