Тепла підлога – це не тільки зручно і комфортно, але також і корисно, адже не раз в холодну пору року ми стикаємося з проблемою того, що доводиться шукати теплі носочки або тапки бо сильно змерзли ноги! Це не тільки не викликає додаткових відчуттів комфорту, але і досить неслабо шкодить нашому здоров’ю.

А вся проблема полягає в тому, що через деяких недоліків у схемі обігріву квартир, найтепліший повітря завжди знаходиться під стелею і біля радіатора (батареї), а як раз ближче до підлоги воно значно охолоджується. Особливо це може бути проблемою, якщо в квартирі живуть маленькі діти, які постійно перебувають саме в зоні холодного повітря.

Розподіл тепла при теплій підлозі і радіаторі

Тепла водяна підлога допомагає усунути цю проблему і переміщує зону теплого повітря ближче до підлоги, тоді як холодні повітряні маси знаходяться під стелею, і ми їх не відчуваємо.

Тепла водяна підлога останнім часом завоювала велику популярність при облаштуванні системи опалення квартири або заміського будинку. І це абсолютно не дарма, адже такий спосіб обігріву має масу переваг в порівнянні з традиційною радіаторною системою.

Які ці переваги:

  • Передача теплової енергії не за рахунок конвекційних потоків, а випромінюванням, що дає більший комфорт;
  • Відсутність потужних теплових потоків виключає циркуляцію пилу, що допомагає підтримувати приміщення в належній гігієнічній чистоті;
  • При облаштуванні теплої водяної підлоги можна не турбуватися про те, що маленька дитина босоніж бігає по кахельній плитці або по іншому покриттю, а під час сильних холодів не обпечеться про радіатор опалення, який пашить жаром;
  • Подібний вид опалення дозволяє економити теплову енергію на 20-30%, а термін служби складає не менше 50 років.

Перед початком монтажу водяної теплої підлоги Тернопіль завжди робиться точний інженерний розрахунок. У розрахунках враховується кількість петель теплої підлоги, адже довжина труб в одній не повинна перевищувати 60-70 м і всі вони повинні мати приблизно рівну довжину, для точної балансування системи. Також враховується необхідна потужність системи, виходячи з цього, розраховується витрата теплоносія при потрібній різниці температур в подаючому і зворотному трубопроводі. Тільки після цього можна закуповувати комплектуючі і монтувати.

Монтаж водяної теплої підлоги Тернопіль не рахується легкою справою, хоча з першого погляду все може здатися простим процесом. Насправді, для високоякісного проведення такої роботи необхідні послуги кваліфікованих фахівців або хоча б координаторів процесу, що володіють належним досвідом і кваліфікацією. Якщо ж наймання професіоналів виявляється Вам не по кишені, можна зайнятися самостійним монтажем теплої підлоги – але при цьому необхідно дотримуватися всіх правил встановлення, уважно подходити до кожного з етапів даного процесу. І тоді у вас вийде досить комфортна, економічна і надійна опалювальна система.

Монтаж водяної теплої підлоги

В першу чергу варто визначитися з матеріалом, з якого буде виготовлено підлогове покриття, так як кожен з них має свою теплопровідність, яка безпосередньо впливає на ваші відчуття від теплої підлоги. Так, наприклад, дерево може похвалитися теплопровідністю в 0.15 Вт / м * К, тоді як бетон має теплопровідність практично в три рази вище – 0.4 Вт / м * К. Відповідно, і робота підлоги з цих двох покриттів буде відрізнятися. Тому обов’язково порадьтеся з фахівцем, який допоможе у виборі матеріалу.

Також, при монтажі самого підлогового покриття варто враховувати те що будь-який матеріал при нагріванні розширюється (знову ця фізика!). Тому не забудьте залишити теплові зазори, інакше ризикуєте опинитися в незручному становищі через те, що при нагріванні, ваше підлогове покриття піде горбиками або ж потріскається – в залежності від використовуваного матеріалу.

При монтажі водної теплої підлоги Тернопіль в своїй квартирі, потрібно пам’ятати, що ваша підлога може бути ще і стелею у сусідів знизу або ж (якщо Ви живете на першому поверсі) стелею сирого підвального приміщення – тоді його нагрівання навряд чи вас порадує, так як буде сприяти розвитку будь-якої «живності». У такому випадку рекомендується спочатку прокласти теплоізоляційний матеріал на всю поверхню підлоги, а на нього вже укладати труби.

Труби для теплої водного підлоги, в основному, укладаються в цементно-піщану суміш, яка витримує серйозні навантаження і не дозволяє трубам пошкодитися. Також, цей матеріал має досить гарну теплопровідність і чудове властивість застигати, перетворюючись в цільну плиту. Таким чином, завдяки цим якостям, ми отримаємо бетонну плиту, яка  нагрівається, що зводить до нуля шанси того, що якась частина підлоги буде нагрітою, а якась залишиться прохолодною.

Також очевидно, що якщо джерело тепла (в нашому випадку – труби) прокласти під товстий шар покриття (і ще зверху килимом накрити!), то коефіцієнт корисної дії подібної конструкції буде дуже наближеним до нуля, так як вона просто-напросто не пропустить тепло від труб до поверхні підлогового покриття.

Початок робіт з монтажу водяної теплої підлоги

Зазвичай все починається з того, що готується робоча поверхня для подальшого укладання відбиваючої поверхні. Перед подібним укладанням, слід зайнятися зачищенням будь-яких горбів, фрагментів щебеню та інших нерівностей, що впливають на укладання відбиваючої поверхні. Зокрема, коли починається заливка стяжки, можуть початися проблеми, що стосуються теплоізоляційного шару.

Потім укладається сама поверхня, що відбиває. Укладання відбиваючих матів здійснюється щільно до захисної конструкції, а також один до одного. Шви, розташовані серед відбиваючих матів, з’єднуються за допомогою самоклеючої ізоляційної стрічки, і це надає достатньої надійності, а також однорідності.

До того ж до ізоляційної стрічки виконується функція демпферного шва, компенсуючого розширення стяжки в процесі нагрівання.

Укладається межконтурний компенсаційний шов.

Наступний етап полягає в тому, що встановлюються кріпильні і фіксуючі елементи. Встановлюється монтажна плівка, призначена для подальшого укладання трубопроводу.

Встановлення колектора водяної теплої підлоги

Колектор для водяної теплої підлоги

Після укладання полімерних труб на підготовлену основу, що включає теплоізоляцію, гідроізоляцію та армуючі сітки, їх підключають до колекторних шаф, які мають в своєму складі змішувальний вузол, призначений для приготування теплоносія потрібної температури. В системі водяних теплих підлог необхідно забезпечити циркуляції води з температурою, що не перевищує 30-40 градусів, коли в системі опалення вона може досягати 80 градусів, тому даний вузол автоматично обмежує температуру до потрібного значення. Крім змішувача, в колекторних шафах присутній циркуляційний насос, який підтримує рух води по петлях теплої підлоги. Розподіл теплоносія за різними контурами забезпечується колектором, який забезпечений відсікаючими кранами і регуляторами витрати. Кожна колекторна шафа споряджена автоматичними водовідводчиками, які видаляють «бульбашки» з системи.

Підключення труби теплої підлоги до колекторів проводиться за допомогою спеціальних фітингів. Після цієї операції необхідно заповнити контури водою і випробувати під підвищеним тиском. Заповнення водою проводиться послідовно, після заповнення і видалення повітря з однієї петлі, вона перекривається і заповнюється інша. Після повного видалення повітря з усієї системи, за допомогою спеціального пресувальника, накачується підвищений тиск в 6 бар. В такому стані трубопроводи повинні простояти не менше доби і якщо тиск не впав більш ніж на 1,5 бар, і немає протікання, можна виробляти заливку підлог цементно-піщаним розчином. Обов’язково до складу стяжки треба додавати пластифікатор і дуже бажано базальтову або поліпропіленову фібру. По краях стяжки і в її середині обов’язково робляться деформаційні шви, які компенсують розширення стяжки при її нагріві. Такі заходи дозволять уникнути розтріскування майбутньої стяжки. Заливка повинна проводиться, коли труба теплої підлоги знаходиться під робочим тиском в 2 бар.

Після 28 днів, можна стверджувати, що стяжка набрала необхідну міцність і можна подавати тепло. Тільки слід робити це поступово. Наприклад, згідно з розрахунками, температура теплоносія повинна бути 35 градусів, але вихід на робочий режим треба зробити поступовим. Наприклад, в першу добу температуру піднімають до 25 градусів, в наступні – до 30 градусів і так далі. Конструкція водяної теплої підлоги досить масивна – її вага може становити кілька тонн, тому для рівномірного прогріву потрібен певний час.

Суворе дотримання всіх ланок технологічного ланцюжка при монтажі і підключенні системи водяної теплої підлоги дозволить споживачеві експлуатувати його довгі роки.

 Вартість монтажу теплої водяної підлоги під ключ

Монтаж  водяної теплої підлоги ціна в Тернополі за м2 становить від 100 до 180 грн за метр квадратний в залежності від обсягу робіт кількості контурів, і умовами укладання утеплювача. Відповідно тепла підлога без укладання утеплювача буде коштувати 100 грн за метр квадратний, а з приклеюванням і прибиванням утеплювача буде коштувати 150 грн.

Наша компанія виконує монтажні роботи по тепло підлогам в місті Тернопіль і з виїздом по області. На всі наші послуги ми надаємо гарантію на протязі двох років.

Водяні теплі підлоги своїми руками

Водяна тепла підлога – найкраще рішення по опаленню для заміських будинків. Справа в тому, що в квартирі багатоповерхового будинку, водяна тепла підлога, що живиться від системи центрального опалення заборонена, а якщо встановлювати окреме джерело тепла або підключати його до системи центрального опалення через теплообмінник це вимагає окремого узгодження з органами будівельно-архітектурної інспекції.

Технологія монтажу водяних підлог

Тепер давайте поетапно розглянемо технологію монтажу теплих водяних підлог Тернопіль:

  1. Підготовка підлоги. Необхідно вирівняти поверхню і очистити від будівельного сміття. Допускається навіть невеликий загальний нахил всієї поверхні, який можна буде потім вирівняти фінішною стяжкою.
  2. Теплоізоляція. Щоб тепло не йшло в плиту перекриття – її необхідно теплоізолювати, зазвичай це роблять екструдованим пінополістиролом. На першому поверсі краще робити шар теплоізоляції не менше 5 см, на верхніх поверхах – досить буде 3 см.
  3. Гідроізоляція. Стики листів теплоізоляції слід склеїти спеціальним скотчем або укрити всю поверхню щільним поліетиленом. Це робиться для того щоб при заливці стяжки, рідка цементно-піщана суміш не протікала в стики між листами теплоізоляції і не створювала додаткових «містків холоду».
  4. Демпферная стрічка. Щоб компенсувати розширення стяжки при нагріванні – по периметру всієї поверхні кімнати, на нижню частину стіни, приклеюють демпферну стрічку, яка запобігає зчепленню стяжки зі стіною.

  1. Арматурна решітка. Поверх гідроізоліванной теплоізоляції стелиться арматурна решітка осередком 100-150 мм з товщиною арматури 4-5 мм. До неї буде зручно кріпити труби і вона буде надавати додаткову жорсткість стяжці.
  2. Розрахунок водяних контурів. Слід пам’ятати що максимальна довжина труби одного контуру не повинна перевищувати 100 м. Зазвичай в кожну кімнату будинку монтують окремий водяний контур, але в разі великої площі кімнати, наприклад більше 20 кв. м, в ній можна буде зробити кілька контурів.
  3. Укладання труб. Є 3 варіанти схеми укладання труб водяного теплої підлоги: «спіраль» (рис.1), «змійка» (рис.2), «подвійна змійка» (рис.3). Краще використовувати схему «спіраль» або «подвійна змійка» тому вони передбачають рівномірне прогрівання. При монтажі труби потрібно стежити, щоб труби підводу води не перетиналися. При бажанні, весь водяний контур теплої підлоги, можна накрити другим шаром арматурою решітки.

  1. Підключення контурів до колектора. Після монтажу водяної теплої підлоги Тернопіль, всі його водяні контури слід підключити до колектора.
  2. Проведення перевірки на герметичність. І, нарешті, коли монтаж водяних підлог готовий, необхідно його перевірити. Для цього в системі створюється тиск в 1,5-2 рази вище робочого і протягом 1-2 діб система перевіряється на наявність протікань. Якщо після закінчення цього часу тиск у системі не впав – водяні теплі підлоги змонтовані вірно і готові до експлуатації.
  3. Монтаж бетонної стяжки. Монтаж стяжки нескладний, але трудомісткий процес. Слід пам’ятати що мінімальна її ширина повинна бути не менше 3 см.
  4. Чистове підлогове покриття. Якщо ви плануєте класти на підлогу плитку або кахель – турбуватися нічого, але якщо ви збираєтеся класти ламінат, паркетну дошку або лінолеум то ці покриття повинні бути сумісні з теплими підлогами. Ці три типи підлогового покриття повинні мати спеціальний знак «теплої підлоги» на упаковці:

Якщо все правильно змонтувати згідно вищевикладеній інструкції – система прослужить довго, в разі якщо ви не впевнені в своїх силах або у вас немає часу розбиратися у всіх тонкощах – можете замовити монтаж у нас. Наші фахівці швидко і якісно проведуть монтаж водяних теплих підлог в вашому домі.

Поширені запитання

📚 Які переваги має водяна тепла підлога порівняно з іншими системами опалення підлоги?

Водяна тепла підлога має кілька переваг, таких як більш комфортна температура повітря, більш ефективне використання енергії та зниження ризику алергічних реакцій.

🌎 Які кроки потрібно виконати для монтажу водяної теплої підлоги?

Для монтажу водяної теплої підлоги спочатку необхідно підготувати підлогу, встановити терморегулятор та трубопровід для води, а потім залити підлогу сухою стяжкою. Після цього можна встановлювати покриття підлоги, таке як плитка, ламінат або паркет.