Особливості дизайну інтер’єру
Кілька оформлювальних нюансів:
- Дане стильове рішення відрізняється вільним, відкритим плануванням і мінімальним використанням перегородок.
- Приміщення лофта в основному володіє достатньо високими стелями і не задекорированной комунікацією, наприклад трубами, вентиляцією і несучими балками.
- В облицюванні присутні більш грубі і необроблені матеріали, у вигляді бетону, цегли або нерівно нанесеної штукатурки, підкреслює первозданний вигляд горищного приміщення.
- Меблі лофту, володіє високою функціональністю і виконується переважно нейтральних тонах. В даній стилістиці з легкістю застосовують сучасні, дизайнерські предмети меблів об’єднані з антикварними елементами.
- Подібний напрямок, незважаючи на досить брутальний вигляд, передбачає використання не надто темних, що поглинають світло, відтінків і створення яскравих акцентів червоного, жовтого, оранжевого та іншого насиченого кольору.
Обробка студії
В концепції цього напряму використовують певні матеріали і способи обробки поверхонь. Для стін в основному застосовують однотонну фарбу, штукатурку або шпалери під фарбування. Головними елементами обробки, тут вважаються цегляна кладка і бетонні поверхні. Для додання приміщенню більшої декоративності вибирають цегла або фарбу білого кольору. З допомогою облицювання різних відтінків і фактур, найчастіше відокремлюють вітальню зону від кухні.
На фото студія в стилі лофт, оформлена світлими пофарбованими стінами і стелею в поєднанні з напільного паркетної дошкою деревного відтінку.
Для стелі також воліють фарбу або штукатурку. Досить популярним рішенням є оформлення стельової площини, дерев’яними або металевими балками, різними комунікаціями у вигляді труб, вентиляції або проводів.
В обробці підлоги особливо доречна паркетна або ламінатна дошка, яка повинна відрізнятися максимально натуральним виглядом. Розкладку даного покриття, частіше здійснюють по прямій, а не в діагональному напрямку. Не менш гармонійно, дизайн можна доповнити керамічною плиткою з матовою поверхнею. У разі двох’ярусного приміщення зі сходами, найбільш вдалим матеріалом для такої конструкції, стане метал або дерево.
На фото варіант обробки студії в стилі лофт з бетонною підлогою та стелею.
При виборі облицювання для студії, важливо враховувати те, що центральною ідеєю урбаністичної стилістики, є можливість поєднувати необроблені поверхні з сучасною обробкою та іншими інтер’єрними елементами.
Вікна в приміщенні повинні володіти великою висотою і шириною, що буде сприяти залученню максимальної кількості світла в кімнату. Для декору віконних прорізів використовують рулонні штори, жалюзі, легкі і прозорі фіранки або просто залишають їх без оформлення.
На фото студія в стилі лофт, оформлена великими панорамними вікнами в підлогу.
Вибір меблів в стилі лофт
Для студії в стилі лофт, вибирають тільки найнеобхідніші предмети меблів. Кімнату доповнюють диваном, тумбою під тв, журнальним, обіднім столом, барною стійкою в комбінації з високими стільцями. У разі необхідності оформляють інтер’єр кріслами і стелажами. Підбираючи меблювання для лофтового простору, можна сміливо експериментувати, головне, не захаращувати приміщення, щоб не зіпсувати загальну картину.
Даний напрямок передбачає застосування вінтажній і антикварних меблів або навіть предметів з елементами розкоші, які в основному розташовані в хаотичному порядку.
У гостьовій зоні по центру можна розмістити великий диван, має оксамитову або шкіряну оббивку і доповнити його дерев’яним журнальним столиком, в спальні встановити металеву або дерев’яну ліжко з шафою, а для кухонного простору вибрати пересувний острів або функціональний і органічний стіна з вбудованою технікою, надає значну економію квадратних метрів.
В туалеті і ванній доречна максимально проста сантехніка білого кольору, має односложную прямокутну або квадратну форму.
На фото інтер’єр квартири-студії в стилі лофт з великим шкіряним диваном, розташованим посередині.
Для такого дизайну характерне використання незвичайних предметів і нестандартної меблів, наприклад, в якості місця для зберігання речей, вибирають скрині або валізи. У лофтовой студії, особливо доречний естетичний контраст сучасної техніки та вантажних меблевих елементів, на тлі необроблених цегляних стін.
Рекомендації по освітленню
Найбільш часто в урбаністичному напрямку зустрічаються масивні люстри або багатофункціональні підвісні лампи, які можуть бути оснащені за допомогою проводів або ланцюгів, що дозволяють регулювати довжину освітлювального приладу. Для додавання квартирі-студії більшого затишку, воліють підлогові світильники.
На фото варіант стельового освітлення в студії, виконаної в стилі лофт.
Також досить часто тут застосовують яскраву підсвітку і світлодіодні лампочки, завдяки яким виходить візуально збільшити приміщення, наділити його об’ємністю, зробити акцент на певних ділянках або підсвітити ніші. Не менш вигідно доповнить інтер’єр проста настільна лампа з металу, що має гнучку ніжку.
Поради дизайнерів для облаштування маленької студії
- Малогабаритну студію краще розділяти на функціональні зони, використовуючи різну обробку або правильну розстановку меблів, а не перегородки.
- В обробці бажано мають бути світлі тони, таким чином вийти зорово стерти кути обмеженого простору.
- Краще якщо великогабаритні меблі буде виконана в нейтральних і приглушених відтінків, що додасть їй менш громіздкий вигляд.
- Для компактних пуфів, комодів і інших декоративних елементів, можна вибрати більш яскраве виконання, яке буде відволікати увагу і візуально розширити кімнату.
На фото дизайн маленької студії в стилі лофт, поєднаної з балконом.
При високих стелях, доречно застосування конструкції у вигляді антресолі, яка може стати відмінним невеликим гардеробом, бібліотекою, робочим або навіть спальним місцем. З допомогою такого елемента, вийти наділити дизайн студії особливою функціональністю і збільшити її корисну площу.
На фото спальна зона, розташована на другому ярусі в інтер’єрі малогабаритної студії в стилі лофт.
Приклади дизайну студій
Завдяки відкритому плануванні та можливості суміщення улюблених об’єктів в одному приміщенні, даний спосіб особливо доречний в оформленні студії для чоловіка холостяка. Такий інтер’єр є простим, відрізняється раціоналізмом, практичністю і відсутністю зайвих прикрас.
Особливу мужність обстановка набуває за рахунок бетонної поверхні, цегляної кладки, металевих комунікацій, відбитої штукатурки і масивних меблів з дерева або металу. Для більшого ефекту на стінах розташовують великі постери, картини в простих рамах або прикрашають поверхню за допомогою графіті.
На фото дизайн просторої квартири-студії в стилі лофт для холостяка.
У дизайні квартири для дівчини, щоб пом’якшити зовнішній вигляд простору, застосовують меблювання в більш теплих кольорах або декор у вигляді красивих подушок, пледів, лаконічних ваз, дзеркал, що мають різну геометричну форму або легкого текстилю, додає кімнаті якоїсь жвавості.
На фото інтер’єр студії для молодої дівчини, виконаний в індустріальній стилістиці.
Досить поширеним варіантом є проекти з переплануванням, в результаті якої виходить зона з окремою спальнею. Даний відокремлений закриту ділянку, незважаючи на невеликі розміри, при грамотної розстановки меблів, можна зробити максимально функціональним. Часто спальну секцію відокремлюють за допомогою перегородки, наприклад, у вигляді скло-блоку або двостороннього стелажу, що дозволяє наповнити простір великою кількістю повітря і світла.
На фото варіант зонування спальної зони за допомогою скляної перегородки в студії в стилі лофт.