Підлогова вішалка з дерева
Цей вертикально встановлений штатив з дерев’яних палиць легко зробити самостійно. Він виглядає стильно і нестандартно, але при створенні не вимагає особливих умінь і навичок. Вішалка відмінно підходить не тільки для одягу, але і зберігання головних уборів, аксесуарів і парфумерії. Конструкцію можна оснастити гачками або закріпити обручем.
Інструменти і матеріали
Для виготовлення підлогової вішалки знадобиться:
- Дерев’яні палиці або рейки близько 190 см у висоту (легко знайти в будівельному магазині).
- Джутова або будь-яка інша відповідна мотузка. Також підійдуть шкіряні шнури або дріт.
- Фарба. Добре лягає аерозольна, але можна використовувати акрилову або просто лак – залежить від стилю інтер’єру.
- Малярський скотч для двоколірного декорування.
Покрокова інструкція
Приступаємо до роботи:
- Фарбуємо опори у відповідні кольори. При фарбуванні у кілька відтінків використовуємо малярний скотч. Якщо застосовується фарба з балончика, необхідно захистити інші поверхні плівкою або папером. Після висихання рекомендується покрити деталі лаком, щоб дерев’яна вішалка прослужила довше.
- Міцно пов’язуємо деталі мотузкою.
- Акуратно розсовуємо опори у різні боки, щоб вийшов стійкий “штатив”. Вішалка в передпокій своїми руками готова. Виріб займає досить багато місця, тому зручніше ставити його в кутку.
Стійка для одягу своїми руками
Цікава нічна вішалка для зберігання речей вийде з рейок чотирьох і п’яти коротких брусків. Поперечиною служить металева трубка. В цьому майстер-класі нижня полиця сплетена з пряжі, але можна використовувати дошки, вагонку або залишки від старих меблів. Також знадобиться креслення, електролобзик або ножівка, наждачний папір, куточки і саморізи. Щоб вішалка для одягу стала мобільною, її можна забезпечити коліщатками.
Металева вішалка для одягу
Різновид вішалки-стійки – «П»-подібна вішалка. Така деталь доведеться до місця у вбиральні, в мінімалістичному скандинавському інтер’єрі або стилі лофт. Для створення підлогової вішалки своїми руками потрібні мідні труби: цей екологічний і довговічний матеріал давно застосовується в інтер’єрі і не втрачає своєї актуальності.
На фото стійка з металу, чудово доповнює інтер’єр, де обробкою служать натуральні матеріали.
Інструменти і витратні матеріали
Для створення підлогової вішалки знадобиться:
- Клей епоксидний.
- Труби 150 см (2 шт).
- Труби 60 см (4 шт).
- Труба 90 див.
- Мідні трійники (2 шт).
- Мідні куточки (2 шт).
Покрокова інструкція
Як зробити вішалку своїми руками:
- Скріплюємо дві підстави, на яких буде стояти виріб. Беремо дві труби по 60 см і фіксуємо їх за допомогою клею і трійника. Тим же способом створюємо другу опору.
- Робимо поперечину. З’єднуємо два кутових елемента з трубою завдовжки 90 див.
- Перш ніж збирати конструкцію, необхідно переконатися, що клей остаточно висох і скріпив деталі. З’єднуємо півтораметрові труби, вставляючи їх в трійники.
- Приєднуємо верхню поперечину до вертикальних опор.
- Підлогова вішалка готова. Вона настільки тонка і легка, що при необхідності може вміститися у шафу гардеробну.
Настінна вішалка в передпокій
Дуже красива і незвичайна вішалка виходить з гілок соснових дощок. Така саморобка не лише здивує гостей, але і стане оригінальним подарунком для любителів еко-стилю або хенд-мейду.
На фото вішалка з дерева і гілок, зроблена своїми руками.
Інструменти і матеріали
Для роботи знадобиться:
- Дошка товщиною 2,5 см і довжиною 220 см
- Пила.
- Гілки (кількість залежить від їх товщини).
- Олівець.
- Рулетка або лінійка.
- Дриль і свердла.
- Гвинти.
- Клей для з’єднання дощок.
- Шпаклівка.
- Наждачний папір.
- Фарба і кисть.
- Кріплення для стіни.
Покрокова інструкція
Приступаємо до виготовлення настінного вішалки в передпокої своїми руками:
- Робимо розмітку за допомогою олівця і лінійки, распиливаем дошку. Повинно вийде 4 відрізка: два по 70 см і два по 40 див.
- Збираємо раму і робимо дрилем отвору в дошках. З’єднуємо елементи клеєм.
-
Фіксуємо деталі гвинтами.
- Розкладаємо гілки та визначаємо їх розмір за допомогою готової рами.
- Закріплюємо гілки і обрізаємо їх по необхідній довжині.
- Акуратно робимо отвір в рамі і гілці. Фіксуємо їх гвинтом. Повторюємо дії для інших гілок.
- Наносимо шпаклівку, щоб усунути дефекти і позбутися від заглиблень на рамі.
- Даємо шпаклівці висохнути. Обробляємо дерев’яну поверхню наждачкою середньої і дрібної зернистості.
- Офарблюємо раму і гілки в один тон.
- Фіксуємо кріплення за допомогою дриля на задню сторону конструкції. Вішалка з підручних матеріалів готова.
Фіксуємо деталі гвинтами.
Фіксуємо деталі гвинтами.
Добірка цікавих ідей
Щоб зробити розкішну вішалку в коридор або передпокій, досить підшукати слябів відповідного розміру і покрити його лаком. Чим фактурніше краю спила, тим красивіше і багатше виглядає кінцевий результат. Для створення настінного вішалки також знадобляться гачки: вони кріпляться в один ряд на однаковій відстані один від одного.
Ще більш незвично виглядає вішалка з арматури. Щоб зварити конструкцію, потрібні спеціальні інструменти і навички. Брутальний дизайн вироби органічно впишеться в інтер’єр в стилі лофт.
На фото вішалка, зроблена своїми руками, термін служби якої наближений до вічності.
Ще більш грубий, але самобутній варіант вішалки для “чоловічої барлогу” – конструкція з металевої труби, закріплена на стіні. В якості власників для одягу служать великі будівельні гаки. Така дизайнерська річ коштує кілька тисяч рублів, але її під силу виготовити самостійно.
Прихильники еко-стилю по достоїнству оцінять підлогову вішалку з цього гіллястого дерева. Щоб перетворити викидний матеріал корисний і красивий предмет інтер’єру, потрібно підібрати стовбур сухого дерева відповідного розміру і обрізати зайві гілки. Невеликі сучки знадобляться, щоб повісити легкі речі. Кору можна очистити або залишити – залежить від майстра. Закріпити стовбур можна за допомогою саморізів, гілок, круглого дерев’яного спила або звичайної дошки. Якщо кора знята, виріб краще всього покрити морилкою, лаком або фарбою.
В яскравий сучасний інтер’єр відмінно впишеться вішалка з палети. Для її виготовлення рекомендується вибирати піддон, відповідний стандартам EUR або EPAL. Спершу необхідно очистити заготовку від бруду і обробити її шліфмашинки: на поверхні не повинно бути небезпечних дефектів. Потім слід відпиляти зайві частини піддону, залишивши тільки каркас. Конструкцію можна пофарбувати або покрити лаком. В останню чергу потрібно зафіксувати гачки для кепок, шарфів та інших речей, після чого виріб можна вішати на стіну.
Навіть залишки від палет можуть стати оригінальним прикрасою вітальні: досить проявити фантазію.
На фото відшліфовані шматочки деревини, забарвлені в різні кольори і скріплені між собою на дерев’яній основі.
Легку і недорогу стійку для одягу можна зібрати зі звичайних пластикових труб. Якщо дотримуватися певної технології при виготовленні, конструкція вийде міцною і довговічною. Для виготовлення знадобляться труби діаметром 20-25 мм, відводи з прямим кутом, т-образні з’єднувачі, заглушки, ковпачки і клей. При бажанні виріб можна пофарбувати аерозольною фарбою з металізованим ефектом. Така стійка буде відмінно виглядати в заміському будинку або саду.
На фото проста в збірці стійка з білих ПВХ-труб.